Ma armastan looduskivi

Täiesti fantastiline asi sisekujunduses on looduskivi.. Kes kord on sellist elamist näinud, kus palju looduskivi – teab, et see on ajatu, stiilne ja megailus!

Panen mõned näited:

pilt12

Selles kodus on ilmselt taastatud paekivisein. See annab sellele kodule niipalju elu juurde. See puudevirn seal kõrval on lihtsalt fantast vaade mu meelest. Ei ole ju tüüpiline modernne kodu? On seda hubasust, mis ruumist kodu teeb 🙂

pilt11

See pilt jäi mulle internetis silma ja ma lihtsalt pidin endale selle arvutisse salvestama – see on lihtsalt super ilus!! Hea mõte on kasutada nt saarekese ümber olevat seina selleks, et looduskivi seal oma efekti annaks. Aga looduskivi sobib ka nt voodi peatsi taustaks ja kamina viimistlemiseks või nt nurgakivi näol ukseava kaunistamiseks.

Minu looduskivi hullus saigi alguse sellest, et meil oli vaja teha ukseava ilusamaks. Ukse ava on meil natuke üle pooleteist meetri lai ja see ühendab esikut elutoaga.. Mul oli kinnisidee, et ma pean saama sinna paekivikaare (umbes nii nagu sellel ülemisel korteripildil, aga taustaks valge krobeline sein). Aga nagu selgus – Tallinnas ei ole ühtki poodi, kus müüdaks just nimelt nurgaliiste, mis oleks paekivist, kuna seda ei anna nurgaks lõhestada (paekivi on ju kihiline). Olavi aga leidis, et kollast tellist meenutav kivi sobiks meile vaat, et sama hästi – kuna elutuba beežikas siis see kollakas kivi läks isegi täitsa kenasti muu ruumiga kokku. Pilt ka:

pilt10kaar

Ainuke koht, kuhu me siis tegelikult ka looduskivi paneme on esikupõrand. Leidsime www.mendali.ee poest väga laheda looduskivi – kollase kvartsiidi – ta nimi on küll kollane aga tegelikult on seal enamus plaadid hallid ja kollakat varjundit on õrnalt vaid ühel-kahel plaadil! (Kusjuures jube lahe on see, et seal on osaliselt kivistunud fossiile näha  )

Maxberg kollane kvartsiit näeb välja selline:

pilt9

Pildike valmis põranda koridorist ka:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

WordPress spam blocked by CleanTalk.