Eskiisid, põhjaplaanid, kooskõlastused, projekteerimistingimused jms

Täpselt kuu on möödunud mu viimasest postitusest. Selle kuu ajaga pole mul ette näidata reaalselt midagi, sest siiani on kõik suures osas vaid mõttetöö olnud. Sel nädalavahetusel saime lõplikult paika mõlema korruse põhjaplaanid. Eskiisid on alles joonistamisel.

Tohutult mõnus on planeerida oma kodu täiesti nullist. Kui esimeses ühises oma kodus olid ette antud seinad, aknad ja välisuks – siis praegu pole neidki. KÕIK detailid saab ise paika panna. Piiranguid,  mida seab krunt või seal olemasolev maja on üsna vähe. Niikuinii on plaan ka olemasolevale hoonele teha sama lõppviimistlus ja fassaadi ilme (sh aknad-uksed) nagu uuel osalgi – et see näeks välja nagu lihtsalt üks osa majast.

Esialgne töö:

Kõigepealt said meil tehtud esimesed kritseldused ideedest, mis pähe tulid – ilma mõõtkavade ja sirgete joonteta, lihtsalt ideed. Kohati tegime nii, et mina oma variandi ja Tema oma variandi ja lõpuks üritasime neid ühitada, vajadusel kompromisse tehes ja soove ja ideid lahti seletades – mina oma praktilisuse osas ja tema oma stiili ja mugavuse osas. See oli kindel, et ühtki tüüpprojekti me ei kasuta ja igas ruumis peab olema midagi, mis annaks selle WOW-effekti. Kaks pead on ikka kaks pead – mind ikka üllatavad head lahendused, mis meil kahepeale välja kujunevad, tihtipeale ka tulise vaidluse käigus.

Kui plaan oli enamvähem paigas said tehtud korralikumad joonised, mõõtkavas – st  1cm paberil võrdus 1m päriselus. Ma olen selliseid tubade ja majade plaane joonistanud juba lapsepõlves 🙂

photo_1 photo_2

Need olid põhjaplaanid, mis ma saatsin arhitektile korralikuks joonestamiseks ja ülevaatamiseks. Peale seda sai veel mitmeid kordi ringi tehtud ja uuesti mõeldud ja ruutmeetreid kokku tõmmatud ja siis mingeid osi jälle laiendatud, mingid ruumid ära kaotatud – maja kese – ehk trepp totaalselt ringi mõeldud jne. See, mis meil silme ees oli, oli mitmeski mõttes ebapraktiline ja mul on hea meel, et meil nii hea nõuandja on selles osas ja uus plaan sai palju praktilisem ja mõttekama ruumikasutusega.

Et end ikka ehitusteemadega rohkem kurssi viia, ostsin ma poest ühe esimese asjana omale raamatu, mida olen ikka üle päeva kindlasti sirvinud siit-sealt vastavalt huvipakkuvale teemale. Soovitan ka majaomanikele seda raamatut:

raamat

Seletab lahti kõik alates erinevatest kruvitüüpidest lõpetades vana maja taastamist puudutavate teemadega. Ühesõnaga kõik lühidalt ja selgelt, mida võiks mitte-ehitajast majaomanik isegi teada.

Nüüd, kus põhjaplaan on enamvähem valmis (need  joonised lisan hiljem kui ka välisvaated valmis on), siis järgmine samm on geodeetiline alusplaan  ja kooskõlastused teenusepakkujatega  – selle saab tellida geodeesiaga tegelevast firmast ja see on esimene reaalne rahaline kulu selle projekti peale. See geodeetiline alusplaan on aga kõige aluseks – kus asuvad tehnovõrgud, krundi piirid, olemasolevad hooned jne. See töö on nüüd tellitud ja lähema 3ndl jooksul on meil need dokumendid olemas nii paber- kui digikujul.

Sellele järgneb linnaosavalituseskäik projekteerimistingimuste ja piirangute osas ja kaasa võtame sinna juba siis enamvähem valmis idee koos vajaminevate dokumentidega. Nii, et järgmist postitust võib oodata juba järgmise kuu aja pärast 🙂

Jäta kommentaar: