To do list ehk meie edasised plaanid maja peal

 

Hiljuti käis mul terve kari sõbrannasid külas ja enamus neist nägid mu uut kodu esimest korda. Muidugi rääkisime natuke ka majast ja ehitusest ning tegin neile majas ringkäigu ja ütlesin, et ilusamat osa olete juba instagramis ja blogis näinud, aga palju on ka nägemata – näiteks need ruumid, mis veel tegemata…  Keegi kommenteeris, et ikka on nii, et sotsiaalmeedias jagatakse elu ilusamat poolt ja päriselus on hoopis midagi muud… Tõesti. Mul on alati tunne, et keegi ei taha neid remonti ootavaid tube ja tegemata asju näha –  ikka tahetakse ju tulemust näha. Ise ei kipu neid tegemata asju väga pildistama ka. Kuigi ma ise vaatan teiste kodude puhul hea meelega just ka neid pilte, kus  ehituspraht veel jalus ja tolmune ja töö alles pooleli – samas ma pole kunagi ka päris normaalne selle koha pealt olnud. 😀 Ja noh, ma annan endale aru, et kõik ei ole samasugused. Aga täna ma siis teen erandi. Ma näitan lisaks valmis tubadele ka neid kõige koledamaid kohti me kodus ja räägin natuke, mis meil plaanis on.

Edasised tööd tähtsuse järjekorras:

Köögimööbli ehitamine

Enne on meil tegelikult plaan külmik osta, et ei peaks toiduaineid teisest majast toomas käima. Seejärel on plaan hakata kööki sahtleid ja ahjukappi ehitama. Praegune seis on selline:

IMG_7153

Köök ilma külmiku-, ahju- ja sahtliteta

Ma ei suuda ära oodata aega, kui saab tööpinna jälle kolast puhtaks ja kõik sahtlitesse peitu. Köök on olnud nüüd juba pea aasta aktiivselt kasutuses ja kuigi mind ärritab see pidev segadus ja et asjadel pole oma kohta, siis on see ikkagi parem kui see, et ma pean söögi tegemiseks teise majja minema. Ja ma annan aru, et kõike ei saagi kohe ja praegu.. Aga lootust on, et varsti on mul ilus köök, mitte asju täiskuhjatud tööpind!

Enamus köögitarvikuid on mul hetkel üldse kastides. Paar päeva tagasi sorteerisin ma kõik teise maja köögi sahtlid ja kapid ära – umbes kolmandiku ladusin kasti, mis läheb ära andmisele ja ülejäänud sorteerisin, pesin ja ladusin kastidesse ning tõin uude majja. Kuna me armastame hästi süüa (teha), siis on neid tarvikuid võibolla rohkem kui keskmisel perel aga kuna kõik allesjäetud asjad kindlasti regulaarselt kasutust leiavad, siis pole ka hullu ja ruumi peaks meil kõige jaoks jaguma piisavalt.

Söögilaua ja saarekese ehitus

Me kumbki pole veel kindlad, kumma me enne ette võtame, kas söögilaua või saarekese. Ma ise arvan, et pigem saarekese enne  ja jõuludeks tahaks juba söögilauda ka. Mõlemad plaanime loomulikult ise teha.

Saarekese joonist mul veel pole, aga laua kohta tegin enamvähem joonise valmis:

söögilaud

Lastetubade garderoobide ehitamine

Esialgu oli plaanis neile samuti täispuidust garderoobid ehitada nagu meie toaski, aga heledamates toonides. Praeguseks oleme otsustanud, et sahtlite osa siiski ostame, sest neil lähevad enamus riided sahtlitesse ja ajakulu mängib ka siin rolli – nad on liiga kaua pidanud oma riidekappe ootama ja isetegemine võtab jällegi ohtralt aega ära.

Meie toa garderoob

Idee on neile hoopis teha, midagi sellist nagu SIIN lingil.

Hetke seis nende tubades:

Väiksema lapse toa garderoobi sein

Suurema lapse toa garderoobi sein

Sauna voodrilaua paigaldus ja saunalava ehitus

Mees oleks sauna juba ammu tahtnud valmis saada, aga muud asjad on koguaeg prioriteetsemad olnud. Unistus on, et äkki sel talvel ikkagi saab esimest korda oma kodu saunas käia. Hetkel on seal Finnfoam plaatidega seinad ja lagi tehtud. Vaja oleks veel voodrilauda ja saunalava. Keris on olemas – selleks on äge eesti disainkeris Huum Drop.

Praegune seis:

Saun septembris, 2018

Trepi valmis ehitamine ja viimistlemine

Trepile on vaja lisada varvaslauad, uued astmed ja ehitada teisele korrusele piire, milleks tuleb madal kapp. Trepihalli kappi lähevad voodipesud, lisatekid ja –padjad jms, mida on lihtne siis tubadesse viia. Trepi küljed värvin valgeks ja astmeteks tulevad tammeplaadid, mille viimistlus on sama, mis põrandatel. Trepi alla plaanime ehitada kapi, mis on paras pähkel, kuna tahame ruumi maksimaalselt ära kasutada. Plaan on ehitada sarnane kapp nagu SIIN lingil. Trepp on mu mehe isa käsitöö, aga ajutiste astmelaudadega – nii saime ehituse ajal teisele korrusele materjali tassida ilma, et peaks redelit kasutama.

Ilma piirdeta trepihall

Trepi ehitame kinni

DSC_6140.JPG

Tehnoruumi viimase seina kinni ehitamine

See töö on otseselt seotud eelmisega. Kui trepile pole varvaslauad paigaldatud, ei saa ka seda seina lõpetada, sest trepp jookseb sealt läbi. Samas ruumis on ka kapp, kuhu lähevad koristusvahendid jms – üldpuhastusvahend, riiete pesuvahend, lapid, wc-paberivarud. Kapp on tehtud puidujääkidest aga on hetkel veel viimistlemata – selle kapi õlitamise pean lähiajal ette võtma – vahendid on olemas.

Plaan on kogu see poolik sein voodrilauaga viimistleda.

Viimistlemata tehnoruumi kapp

Elutoa diivani ost

Ma isegi ei tea, milliseks prioriteediks seda sättida. Meil on diivani mudel juba tükk aega välja valitud aga kuna selle hind on päris krõbe ja köök on ikkagi tähtsam, siis saab see ostetud ilmselt peale köögi valmimist. Ma tahaks magamistoast teleka välja saada, aga praegu on meie voodi ainuke koht, kus normaalselt filmi saab vaadata. Mina ise ei vaata telekat pea üldse, aga lapsed ikka vahest miskit vaatavad. Ja kuna elutoas pole kuskil istuda, siis vaadatakse pigem meie toas.

Tühi elutuba

Elutoa mööbel ehitada

Loogiline järg eelmisele punktile. Elutuppa on vaja telekaalust ja suurt raamaturiiulit, mis ühtlasi mahutaks ka lauamängud. Lisaks oleks vaja diivanilauda – sellist, mille peal saaks terve perega lauamänge mängida. Kuna telekaalus tuleb suhteliselt pikk ja peaks ideaalis olema sarnases stiilis kui elutoa raamaturiiul, siis tegin mõlemale 3D joonised Google Sketchup-iga.

raamaturiiultelekaalus

Voodi ehitamine

Me endiselt magame põrandal madratsil. Ootan väga, et saaks normaalse ja ilusa peatsiga voodi, mis mahuks ideaalselt meie kaldlae alla ära ja oleks mugav kasutada ka. Siis saaks ehk ka öökapilambid paika (raamatuhull nagu ma olen… ). Olen ka poodidest sobivat voodit otsinud, aga enamuse peatsid on meie seina jaoks liiga kõrged.

Praegune seis:

DSC_6061

Meie magamistuba

Kardinate ostmine või tellimine

Hea oleks kui saaks selle tehtud enne järgmist suve. Igasse magamistuppa tulevad vabalt langevad külgkardinad neutraalsetes toonides ja ühevärvilised. Võibolla saab mõni tuba lisaks ka ruloo. Kööki on vaja puitribikardinaid ja elutuppa soovin ka pikki külgkardinaid, et saaks õhtuks tuppa veidi privaatsust. Laste tubade katuseakendele on vaja päiksevarjusid ja nende soovi korral ka ruloosid. Suvel saime aru, et põhikuumus tulebki laste katuseakendest, mis on lõunapoole. Jahedust sai vaid öösel aknaid pärani lahti hoides ja ka siis ei jahtunud maja väga maha aga vähemalt kannatas magada. Lõpuks lapsed toppisid katuseakendele fliistekid ette ja tulemuseks oli oluliselt vähem kuumust nende toas.

Vannituba teisel korrusel

Vannituba on meil praegu sellises faasis, et põrandal on betoon, seinas ja laes on hüdro ja ongi kõik. Põrandaplaadid, vann, segisti ja wc-pott on ka olemas, aga seinaplaate pole ma siiani suutnud välja valida. Kõige raskem ülesanne siiamaani. Vannituba on meil kaldlaega ja üsna kitsas. Ruumis on ka üks kõrgem katusesopp, mis teeb kujundamise ka 3D-s keerulisemaks kui muidu. Vanni plaanime sisse ehitada  – st selle küljed saavad ka plaaditud. Tahaks kahes toonis plaate kasutada, aga ma olen nii otsustusvõimetu. Valge oleks alati kindla peale minek, aga ma tahaks midagi erilisemat ja ei tea ise ka, mis see eriline olema peaks. Hea on, et meil üks pesuruum ja wc juba on, seega teise ehitamisega pole kiiret ja saan veel ideid koguda ja mõelda asja üle.

Teise korruse pesuruum – tulevane vannituba

Kodukontor

Kodukontoril meil ust ei ole vaid on avatud trepihalli. Selle ava juures, minu töölaua kõrval, on meil plaanitud seinakapp. Hetkel on see “kapp” lihtsalt üks suur seinasüvend ilma usteta. Tahan, et see kapp hoiaks endas nii lihtsamaid koristusvahendeid, kontoritarbeid nagu paber printimiseks, lisa tahmakassetid jms ning ka ravimeid, aga nii, et kõik oleks kergelt leitav ja et kapist ei saaks mingi rämpsukoguja. Ilmselt pean sinna mingi kastide süsteemi koos siltidega tegema ja hoolitsema selle eest, et kõigel oleks oma koht.

Kodukontorisse oleks vaja väikest lahtikäivat nurgadiivanit külaliste majutamiseks ja kodukontori seinale läheb ka telekas, mis hetkel meie magamistoas. Need on meil aga tähtsusjärjekorras viimased, sest praegu eriti külalisi ööseks ei kutsu kui pole veel diivanit ega söögilaudagi, kus neid normaalselt võõrustada.

Siia nurka peaks lahtikäiv diivan tulema

Sai vist kõik üles loetletud. Kindlasti on veel pisisasju – värviparanduste tegemist ja muud sellist, mida ma ei hakka isegi üles lugema.  Ja aiatöid on ka lõputult – see vist ei saagi kunagi valmis… Ideid ja plaane on nii palju aga kõike korraga ei saa. Istutamisega loodan järgmisel suvel alustada – nii palju tahaks ringi teha ja tulevase terrassi serva tahaks kõik ääristada peenraga või peenrakastiga, kuhu just trepiosa ei tule. Endiselt ei ole meil ka kasutusluba, mille saamine on veninud nüüd kauemaks kui aasta. Mitu korda on juba jäänud mulje, et nüüd veel viimane asi teha ja siis on kõik korras, aga ikka leitakse midagi, mida peame uuesti tegema või parandama või lisama. Väga närvesööv, aga ilma kasutusloata ka ei saa. Loodetavasti lähiajal see asi laheneb.

Kui soovid meie tegemistega kursis olla, siis jälgi ka meie facebooki lehte: Minu kodu ja instagrami kontot, kuhu postitan iga päev: @minukodu

 

 

 

1 thought on “To do list ehk meie edasised plaanid maja peal”

  1. Infoks:
    Ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni seaduse (https://www.riigiteataja.ee/akt/129062018055) § 4 lg 4 kohaselt peab ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga kaetaval alal ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni omanik või valdaja (Tallinna linn ja AS Tallinna Vesi) seda arendama selliselt, et oleks võimalik tagada kõigi sellel alal olevate kinnistute veega varustamine ühisveevärgist ning kinnistutelt reovee ärajuhtimine ühiskanalisatsiooni.
    Ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni seaduse § 3 lg 2 kohaselt peab trassiga liitumise punkt asuma avalikult kasutataval maal kuni üks meeter väljaspool kinnistu piiri. Kui liitumispunkti ei ole võimalik määrata eelnimetatud tingimustel, määratakse liitumispunkt ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni omaniku või valdaja ja kinnistu omaniku või valdaja kokkuleppel.

    Seega on liitumispunkti loomine kinnistu piirile ühisveevärgi omaniku/valdaja (ehk linna ja/või TV mitte kinnistu omaniku) seadusest tulenev kohustus. Soovitan Tallinna Kommunaalameti poole pöörduda.

    Edu

Jäta kommentaar: