Majaehitus

Me ehitasime oma maja nullist ise ja me kumbki pole ehitajad. Ehitusele eelnes pikk eeltöö koos projekteerimisega ja meil oli abiks ka mehe isa, kes suures osas meie ehitust juhendas ja küsimuste korral alati abiks oli. Lisaks lugesime ja uurisime väga palju ka ise – abiks olid nii erinevad tuttavad ehitusalal, internetist leiduv info kui ka spetsialistidega konsulteerimine. Need tööd, millest me ise midagi ei jaganud ja millele me garantiid soovisime, lasime ära teha – akende- ja katuseplekipaigaldus, kütte- ja ventilatsioonisüsteem ja veel mõned tööd. Sellest kõigest lähemalt saab lugeda blogis Üldehituse rubriigist.

Kogu ehitust lihtsustas see, et meil krundil oli juba pisike majake, mille me endile sobivaks ajutiseks elamiseks kohandasime ja nii oli meie ehitustander vaid paari sammu kaugusel. Olemasoleva majaosa renoveerisime esialgu kapitaalselt seestpoolt ja hiljem ka väljastpoolt nii, et see uue majaga ühtses stiilis oleks. Olemasoleva majaosa postitused leiab rubriigist Vana majaosa.

16. juuni, 2015 saime ehitusloa

1. oktoobril, 2018 saime kasutusloa

Maja ei ole veel täielikult valmis – meil on endiselt veel mõned viimistlustööd lõpetamata ja osaliselt vaja sisustada. Ka mööbli teeme me suures osas ise.

 

Tagasi