Pesu pesemine on lausa lust uues kodus ehk minu kogemus kuivatiga

Ma ikka ei saa mainimata jätta kui mugav on omada sellist kooslust nagu pesumasin ja pesukuivati! Kui eelmises korteris oli mul vaid pesumasin ja kuivatamiseks olemas rõdu (kus elasid tuvid) ja pesurest, mis asus me magamistoas ja tegi pidevalt õhu liialt niiskeks, siis nüüd sellega muret enam ei ole.

Kõigepealt viskan ma mustad riided pesumasinasse, mis peseb u 1,5h – taimer näitab ära, millal masin lõpetab – nii tean ma täpselt millal masin lõpetab ja millal saan kuivatisse panna. Siis kui masin pesemise lõpetab annab ta signaalheliga märku ka – peaks mainima, et masin on supervaikne. Kui pesumasin käib ja vannitoa uks parasjagu kinni on, siis pole seda üldse peaaegu kuulda – ainult siis saad pesumasina töötamisest aimu kui ta juba tsentrifuugima hakkab. Aga tüüpilist lennuki õhkutõusmishäält pole.

Kui masin pesnud, võtan niisked pesud masinast välja ja viskan nad ülemisse masinasse – kuivatisse – seal läheb tiba rohkem aega – u 2h. Aga tulemus on – täiesti kuivad kortsuvabad riided. Siis lappan nad kokku ja toetan kahe masina vahel olevale väljatõmmatavale riiulile ja lõpuks viin kappi. Ühesõnaga 3,5tunniga on mul mustadest ja märgadest riietest tehtud puhtad ja kuivad..

Lisaks veel see huvitav asi, et peale igat kuivati kasutamiskorda puhastan ma selle sodikorvi ja see on paksult tolmu ja karvu täis. Mõelda vaid kui kergesti selle kõik riide küljest lahti saab tänu sellele masinale!

 

kuivati.jpg

 

Nagu üks sõbranna ütles – iga perenaise unistus 🙂

Jäta kommentaar: