Põrandad – 9. mai, 2006

Eile sai suur osa põrandast jälle tehtud. Nüüd on vaja vaid meie toa põranda alusplaat paika panna ja veidi veel koridori põranda soojustusest mõõtu lõigata ja ära panna – siis on see osa tehtud. Kui põrand maas on, siis on juba palju parem ülevaade, kuidas miski jääb. Enne tundus kuidagi nii külm ja kõle see korter – nüüd hakkab juba hubasemaks muutuma – või on asi selles, et päike paistis sisse koguaeg ja see teeb olemise soojaks 

Arutasime mehega põrandakattematerjalide teemat ja leidsime, et puit on ikka parim lahendus – ilus ja stiilne ka. Minule meeldib tamm juba ammusest ajast ja nii otsustasimegi, et tammevärvi põranda paneme. Nüüd vaja veel sobivas hinnas laudparkett leida.

Vahepeal oli meil arutusel ka laudpõranda panek – sel juhul poleks aluspõrandat vaja olnud, aga mulle ei meeldinud mõte, et see võib praod sisse tõmmata ja jäi ära. Pealegi on sellega oluliselt rohkem tööd kui parketilaudade panekuga.

Otsustasime, et kogu põrand tuleb siis laudparketist ja ainult pesuruum ja esik plaaditud. Nende viimaste alla on plaan paigaldada ka elektriga põrandaküte (Devi).

Enne parketi panekut aga on vaja seinad ära panna ja viimistleda vast ka… nii et see on tegelikult ees veel kõik, aga vähemalt on plaanid täpsemalt paigas.

Küsimus oli veel, et kuna kamin on ju elutoas ja seal ees puitpõrand- et mis sinna ette siis panna, et sädemed põrandat ei rikuks. Pakutakse igasugu plekke – mis minu meelest hästi koledad.. Aga leidsime, et saab ka karastatud klaasi panna – see jäigi valikuks hetkel.

Järgmisel nädalal saab siis ilmselt hakata vannitoa ja esiku põrandat valama, nii kaua teeme need väiksed nipet-näpet asjad ära, mis teha veel – viimased põrandaplaadid ja jupike soojustust. Koos tehes on lihtsam ja läheb kiiremini ka.

mai 165

mai 167.jpg

Jäta kommentaar: