Remondi algus – aprill, 2006

Remondi algus

Vahepeal olime autota ja siis ei saanud midagi teha. Märtsi alguses ostsime uue auto ja siis tõime Olavi isa meie uut korterit esimest korda vaatama. Esimene asi, mis ta märkas oli see, et kamina korstna lõõri polnud. Oli näha vaid üks lõõr, aga see ei olnud ilmselt tulekolde vaid ventilatsiooni lõõr (sest ta ei vastanud tuleohutusnõuetele). Teist lõõri aga näha polnud. Olavi isa arvas, et äkki polegi kaminavõimalust. Uurisime veidi asja ja saime ühe maja peal töötanud töömehe käest teada, et lõõr on olemas, aga kinni ehitatud. Mõni päev hiljem lammutasime lahti, et näha, mis seisus see lõõr on ja kas seda annaks kamina jaoks kasutada. Kui augu seina sisse saime ja käe sisse panime oli tuuletõmme kohe täiesti tuntav. Nüüd veel vaja korstapühkijat, kes selgitaks välja kui “umbes” korsten on ja ehk ka puhastaks, kui vaja. Samuti peaksime kohale kutsuma kaminameistri, kes annaks kamina projekteerimiseks tingimused. Lisaks saime teada, et lähipäevil tulevad maja peale krohvijad, kes siis mitmel korteril seinad ära krohvivad. Ka meie olime pika kaalutluse tulemusel otsustanud, et krohvimine on kõige mõistlikum tegu. Kuna sissepoole soojustust ei panda – väljas ju on juba, siis pole ka probleemi, et külm jääks. Ja krohvitud sein ikka etem kui kips. Plaanime siis neilt krohvijailt võtta pakkumine ka oma korteri jaoks. Niikaua jääb meil ülesandeks võtta vanad põrandad üles ja puhastada kogu korter prahist. Samal ajal teen mina jooniseid, kuidas torustikku paika panna ja kuhu lähevad seinakontaktid/lülitid.

marts 003

Lisatud: 6.aprill, 2006

Aprilli viimasel nädalavahetusel sai õde appi kutsutud last hoidma ja läksime esimest korda mehega koos korteri peale. Otsustasime, et võtame kogu põranda üles ja viskame sodi välja. Kahekesi läks töö nagu lennates, õhtuks oli kogu põrand välja visatud ja kivipuru põrandal ära tasandatud. Suur ja väsitav töö oli selja taga. Pidasime plaani lasta ehitusmehel torud ära vedada ja siis põranda soojustuse kallale asuda.

Vahepeal sai uuesti arutatud ka seinte ehitust ja otsustasime siiski kipsi kasuks. Kuna krohvimise eest taheti saada liialt kõrget hinda ja kvaliteet oli nigel, siis otsustasime odavama variandi kasuks – peaasi, et seinad siledad ja ilusad jäävad. Mõnes mõttes on kurb, sest krohvitud sein on ikka parem, aga samas on mul hea meel, sest kipsi viimistlusega on mul juba endal kogemusi ja tean, et sellega saaksin hakkama. Kui vaid keegi need seinad püsti ja loodi paneks. Ära oleme ostnud ka kile, mille lakke kinni lööme, enne kui lage ehitama hakkame ja  niiskustõkke, millega on plaan seinad ja põrandavineer alt poolt üle pritsida või pintseldada.

Täna, 6. aprillil, sai ka osa torujuppe ära ostetud ja tehtud plaane, kuidas põrandat edasi ehitada. Plaanid paigas, saab lähipäevil materjali ära osta. Põranda alla tuleb soojustus – penoplast palkide vahele, siis õhuvahe ja laagid. Laakide peale nn must põrand vineerist (ilmselt 16mm) ja sinna peale siis põrandakatte materjal. Pesuruumis, koridoris, kamina alune osa ja ka ilmselt osa köögist tuleb valada, sest sinna on plaanis puitparketi asemel panna hoopis keraamilised plaadid.

Jäta kommentaar: