Esiku organiseerimine

Meie esikust olen ma varem juba ühe blogipostituse kirjutanud – siis oli meil esiku mööbli ehitamine käsil. Seekord ma natuke organiseerisin asju paremini, tõstsin ära talvejoped- ja mantlid, mida enam ei kasuta ja sorteerisin jalanõud. Esiku praktiline organiseerimine on meie avatud garderoobi puhul oluline. Lisaks leidsin viisaka mooduse, kuidas hooajalisi jalanõusid esikus hoida, nii et ilus ka oleks.

Põrandapesu aurupesuriga

Eile õhtul võtsin esiku suurpuhastuse ette. Ma valisin meie esikusse väga efektsed ja ilusad kuusnurksed marmorplaadid ja kuigi ma ei kahetse nende ostu ega paigaldust, siis ma tunnistan, et neid on kohutavalt raske puhtaks saada ja puhtana hoida.

Mul aga on selline abimees nagu Kärcher SC2 – aurupesur, millel on kolm erinevat otsikut ja mis puhastab vaid puhta veega üsna hästi. Väga määrdunud pindadel kasutan ma lisaks mõnd pesuvahendit ja/või söögisoodat.

esiku põrandapesu aurupesuriga

Pildil on näha, et välisukse poole jääv osa on juba puhtaks nühitud ja eespool olev veel must. Kuna ma polnud talvläbi seda põhjalikult pesnud, vaid kergelt lapiga üle käinud – mis minu meelest plaaditud põranda puhul pühib mustuse siledalt plaadilt vuugivahesse – siis päris puhtaks seda vaid lapiga ei saa ja vuugid olid eriti koledaks läinud.

Kasutasin lisaks aurule ka soodat ja põrandapesuvahendit. Ja sain plaadid peale korralikku nühkimist ilusaks tagasi:

Riiete ja jalanõude sorteerimine ja esiku organiseerimine

Meil on igas magamistoas suured terve seina ulatuses garderoobid ja kevadeti pesen ma joped/mantlid puhtaks ja viin magamistubade garderoobidesse, et all esikus oleks rohkem ruumi suvejopedele.

Kogu pere jalatsid on meil sellessamas esikus. Osaliselt tõstetud garderoobi ülariiulile – siiani olid hooajavälised jalatsid jms asjad läbipaistvas plastikkastis või paberkottides seal üleval riiulil. Otsisin pikalt sobivaid punutud korve sinna aga kuna ideaalset varianti ei leidnud või siis oleks kolm korvi pea 150€ maksma läinud ja ma lihtsalt ei raatsinud.. Sest väikeste korvidega polnud siin miskit teha.

See garderoobipealne oli mul juba mitmeid kuid pinnuks silmas, sest see kola seal üleval riiulil häiris:

esiku organiseerimine

Ükspäev kolasin Bauhausi lehel ja otsisin sealt midagi ja kogemata sattusin hoopis sellise toote peale – vildist küttepuude kandekorv. Hind alla 10€!

Ideaalse suurusega selle kapipealse jaoks ja isegi erinevaid värve oli saada. Plaanisin musta osta, aga mees arvas, et hall sobib isegi paremini. Kõik me jalatsid, mida me parasjagu ei kasuta, mahtusid sinna kenasti ära ka.

esiku organiseerimine

Peale riiulite tolmust puhastamist ja mütsi/salli/kinda-korvide sorteerimist, tõstsin jalatsid uutes viltkottides üles riiulile ja sättisin veel paar asja esikusse, mis lihtsalt hubasust annavad. Ammu tahtsin sinna esikukapile üht rippuvat taime ka – sinna sai üks luuderohi, mis on veel küll väike, aga loodetavasti kasvab peagi pikemaks..

Esiku asjade organiseerimise jaoks on meil ka üks metallist Ikea käru, kus hoiame võtmeid, vihmavarju, susse jms. Hetkel on seal ka üks tahvel, mis tuleks kuskile seina paigutada, kui ma suudan ära otsustada, millisele täpselt..

Tulemus sai selline:

esiku organiseerimine
esiku organiseerimine
esiku organiseerimine

Veidi boho hõngu esik sai, aga mulle meeldib see nüüd palju rohkem kui enne.

Seekord sai selline lühike postitus erinevalt mu tavapärastest postitustest. Anna teada, kas tahaksid veel selliseid postitusi näha? Järgmisena plaanime me vannituppa valamukapi ehitada, millega täna algust tegime juba.

Kui soovid meie järgmiste tegemistega kursis olla, siis jälgi meid Minu Kodu facebooki lehel ja Instagramis.

Jäta kommentaar: