Kuidas me ise köögi ehitasime (vanas majaosas)

Jagan teiega ka meie köögi valmimise pilte. Ehk saab keegi siit inspiratsiooni sama asi ette võtta. Ma hetkel veel kulusid kokku ei ole löönud – kõige kallimad olid uksed, sest need me tellisime. Kogu mööbel on tehtud puidust – raamid ja sahtlid kuusepuidust, tööpind kuusepuidust ja uksed kasepuidust. Raamid on värvitud mööbli värviga, tööpind sai õli + vaha, uksed tellisime viimistletult.

Esialgu oli puit:

Siis sai puidust raamimaterjal valmis saetud ja ühendatud kas nurgikute või kruvidega:

Vahepeal said raamid valgeks värvitud ja  tööpind viimistletud. Tööpind sai tehtud tundmatu firma toonõliga, mille peale ma korduvalt vihastada suutsin. See ei tahtnud kuidagi ära kuivada ja jäi igati laiguline. Toonitud õliga tegin kaks korda, terasvillaga sai puit siledaks poleeritud ja siis vaha peale +peale kuivamist veel kord terasvillaga kergelt üle:

Kuna seinale kappe me ei soovinud, siis tegime avatud riiulid nõude jaoks:

Sahtlite ehitamine:

Sahtlite ehitamiseks kasutasime samuti kuusepuitu. Oleks võinud teha ka männipuidust, aga just seda oli sellel hetkel poes saada. Alustuseks kinnitasime sahtli siinid kapi sisse.

Nende järgi sai välja mõõdetud sahtlite laiused, mis sinna vahele mahuvad. Mõõdud teada, lõikasime välja sahtlite põhjad ja sahtlite küljed. Põhi alla, külgmised paneelid peale, kruvidega kinni ja olidki kastid valmis. Kinnitamiseks kasutasime ainult kruve – ei pannud isegi liimi detailide vahele.

Kui kastid koos, siis iga kasti alla siinide teised pooled, siinid ise olid kõige tavalisemad ja lihtsamad – meil lihtsalt olid nad sel hetkel üle ühe teisest projektist. Võimalusel soovitan kasutada täiesti väljaulatuvaid siine, annavad parema tulemuse, sahtel käib pikemalt lahti ja natuke kallimatel pole plastmassist rullikuid, mis kiirelt kuluvad.

Lõpuks said siis sahtlikastid siinidele tõstetud.

Vahepeal said ka sahtliraamid valmis ehitatud ja siinidele pandud. Pildil vaid uksed ja sahtlipaneelid puudu:

Ja saabusid ka uksed.

Uksed ja sahtlipaneelid paika pandud ja köök enamvähem valmis (sokliliist veel puudu ning kubu välja valimata):

Lõin kõik summad kokku ja maksma läks 590eurot – pool sellest summast olid uksed ja sahtlipaneelid.

Jäta kommentaar: