Meie 2019 aasta kokkuvõte

2019. aasta saab kohe läbi ja aeg on vaadata tagasi – mis sai tehtud, mis jäi tegemata ja mida uuel aastal plaanime teha. 2019. aasta oli meil palju rahulikum ja vaiksem kui 2018. aasta.

Köögi ehitamine

Jaanuari alguses nägi me köök välja selline:

Köögikappide raamid olid valmis, puudu olid sahtlid ja esipaneelid ning ahjukapp.

Jaanuari keskpaigaks oli meil valmis lisakapp, kuhu pidi minema ahi.

Köögi ehitusest kirjutasin lähemalt SIIN. Märtsikuus saime kappide ehitamisega lõpule ja köök oli valmis.

Märtsikuuks oli meil juba päris korralik köök
Köök oli valmis, aga elutuba tühi

Elutoa diivan

Elutuba oli meil jaanuaris nagu üks suur tühi tantsusaal. Ootasime pikisilmi oma diivanit. Maikuu alguses saabus me kaua otsitud ja kaua oodatud diivan.

Diivani tellisime Nordinist – Theca toodang, mudel Fresno. Me otsisime suurt nurgaga diivanit, mis meie elutoaga sobiks ja et oleks mugavalt sügavad istmed ning kindlasti nahast. Meil oli eelmises kodus musta värvi nahkdiivan, mis oli väga mugav ja pidas vastu kaks väikelast üle 8aasta. Ma ei oleks ette kujutanud, et mul oleks kangast diivan olnud – lapsed oleks selle ilmselt totaalselt ära mäkerdanud. Nahaga oli aga lihtne – puhastada sai niiske lapiga ja iga paari kuu tagant poleerisin seda spetsiaalse nahakaitsevahendiga. Seetõttu oli meil ka seekord kindel otsus, et diivan peab olema täisnahast. Meil on kombeks tihtipeale teleka ees süüa või miskit näksida ja ei taha muretseda koguaeg plekkide pärast.

2019 lisandus meile ka üks karvane pereliige

Elutuppa oleks nüüd vaja veel telekaalust ja suurt raamaturiiulit kappidega. Praegune ajutine raamaturiiul meie raamatuid enam ära ei mahuta ja lisaks on meil kümneid lauamänge, mille ma ideaalis peidaksin kappi ära.

Sauna ehitamine

Sel aastal täitus ka mehe üks suurimaid soove – saada saun lõpuks valmis. Sauna ehitusest kirjutasin SIIN. Saun asub meil alumise korruse pesuruumis. Pesuruum ise oli valmis, aga saun oli tehtud vaid niipalju, et seinas olid PIR-plaadid ja põrandad plaaditud. Ust polnud ja saunaruum oli paras kolakamber.

Saun 2019. a alguses
Sauna ehitamine maikuus, 2019

Saun sai meil hästi väike ja lihtne, aga on peale valmimist iga nädal kasutust saanud ja väga mõnus on.

Laste toad

Laste tubade sisustamine tundub olevat nagu Tallinna linn – iial ei saa valmis, sest ajaga muutuvad vajadused ja vastavalt sellele ka mööbel. Suures plaanis pole neil tegelikult palju muutunudki, aga sel aastal saime lõpuks nende tubadesse stanged ja riiulid paigaldatud, et garderoobid täielikud oleks. Seni olid kõik asjad neil kummutite sahtlites. Laste tubadest kirjutasin lähemalt SIIN.

Väiksema lapse tuba on nüüd veelgi muutunud. Mõni päev tagasi sai ta omale kõrge voodi, kuhu alla saab pesa teha. Loodetavasti nüüd lõpeb ära see trepi alla ja diivani peale onnide ehitamine, sest oma toas on tal lausa kaks onni – üks neist on tipitelk ja teine see voodi.

Ikea KURA voodi

Lähipäevil peaks saabuma ka suurema lapse uus voodi, seega muudatusi toimub ikka pidevalt nende tubades.

Muudatused aias

Aias sai ka omajagu asju ringi tehtud. Kui mujal on meil suures osas vaid muru, põõsad ja puud, siis üks külg – maja põhjapoolne külg – oli lihtsalt üks kole mulla- ja juurikateväli. Emadepäevaks tegi mees mulle maailma parima kingi – viis mu Juhani puukooli ja ostsime sealt terve hunniku kadakaid ja põõsaid, mida sinna istutada. Mõni aeg hiljem tellisime multši, sest kuidagi oli vaja see suur mullapind ära katta ja muru sinna külvata tundus mõttetu, sest männiokkad niikuinii tapaks selle seal ära.

ENNE
igihaljas peenar
PÄRAST

Maja ees olid ka tühjad istutusalad, kuhu oli plaanis istutada ohtralt astilbesid ja madalaid elupuid, kuna aga meile lisandus üks väike karvane pereliige, kes kõigel otsas tallus ja kõike näris, siis otsustasime sinna ka panna hoopis igihaljad kadakad ja multšina kasutada ära Bendersi dekoratiivkivi. Kivi jäi natuke väheks, seega kevadel tuleb seda peenart natuke parandada.

Parim enne ja pärast pilt on just sellest majaesisest. Kevadel loodan uue ja veel ilusama võrdluse teha:

igihaljas peenar
dekoratiivkivid aias

Aias ja maja välisküljel on veel pisitöid teha – viimistleda keldriakende ümbrused, ehitada terrass, kuurile uus viimistlus teha.

Purjejahi ostmine

Sel aastal täitus ka meie üks suurimaid unistusi – osta päris isiklik ujuv suvila ehk purjejaht. Sellest kirjutasin samuti blogis SIIN. Peale seda jäi kodu üsna tahaplaanile ja veetsime ülejäänud vaba aja suures osas merel, käisime näiteks Aegnal ja Naissaarel, aga ka Pranglis, millest ma ei jõudnudki blogis kirjutada. Uuel aastal tahaks Saaremaale ja Hiiumaale tiiru peale teha… Plaan on sellel sees kõik madratsid uued õmmelda, uued kardinad ja veidi ka viimistlustöid teha enne kui uuesti merre tõstame ta.

Talveks tõime ta meile oma hoovi ja katsime presendiga. Kevadel teeme väikse uuenduskuuri ja laseme tagasi sadamasse viia.

Kodukontori kapi ehitamine

Aasta viimase projektina võtsime ette kodukontori seinakapi, mis oli pikalt oodanud lihtsalt tegutsemist. Seinaorv, mille kapi jaoks jätsime oli selliselt seisnud juba pea 2aastat. Detsembrikuus sai ta uksed ette ja riiulid sisse. Kodukontori kapi ehitamisest kirjutasin SIIN.

ENNE
seinakapi ehitamine
PÄRAST

Uue aasta plaanid

Loodetavasti saame 2020. aasta jooksul valmis ka kaks minu enimoodatud osa sellest majast – teise korruse vannitoa ja õue terrassi koos mööbliga. Vannitoa ehitamise plaan on praegu planeeritud veebruarikuusse.

Ootel olevate tööde nimekirjas on ka trepp ja trepipiire. Trepp on meil täiesti viimistlemata ja teisel korrusel puudub piire.

trepi ehitamine

Mööblit oleks ka veel omajagu ehitada – meie tuppa plaanime ehitada voodi, elutuppa oleks vaja telekaalust ja riiulit, söögituppa on vaja söögilauda ja toole – toolid on plaanis osta aga laua teeme ise. Trepihalli piirdeks tulevad kapid, mis mahutavad voodipesud ja saunalinad ning külalistele mõeldud tekid-padjad. Töötuppa on vaja leida lahtikäiv diivan.

Ma ise loodan, et kõik need asjad saavad tehtud 2020. aasta jooksul ent eks ole näha, kuidas jõuab. Minu enda jaoks oli suurim muutus sel aastal see, et läksin augusti alguses jälle tööle ja olen oma uue kohaga väga rahul – kuna see töö on aga kontoris, siis aega on oluliselt vähem ja õhtuti jõuabki vaid perele süüa teha, elementaarsed kodutööd teha ja juba ongi uni kallal või kui und veel ei ole, siis eelistan raamatu lugemist viimistlustöödele. 2019. aastal lugesin ma 60 raamatut ja plaanin ka nendest lühiülevaate teha järgmises postituses.

Kui soovid meie järgmiste projektidega kursis olla, siis jälgi meid Minu Kodu facebooki lehel ja Instagramis.

2 thoughts on “Meie 2019 aasta kokkuvõte”

  1. Minu meelest see “kangast diivan ei sobi laste ja loomadega” on üks suurimaid sisustusmüüte, mida ma kuulnud olen. Meil on kaksikud, kaks koera ja veel hiljuti oli ka kaks kassi, nüüd kahjuks üks alles. Ja on olnud ainult kangast diivanid, praegune lisaks ka helehall. Ei mingit muret plekkide ja muuga, kuigi ka sööme nt kooki sageli diivanilaua ääres jm. Kangad on ju tänapäeval mustusthülgavad ja ei määrdu sel moel. Mul läks ükskord isegi kohvitassi lõpp diivanil ümber, märja lapiga puhastasin, palju sain, ja olin kindel, et sellest jääb küll plekk. Aga ei midagi.

    1. Võibolla, et on hea kangaga diivaneid. Tolm on aga teine teema – mul kodus lisaks kaks tolmuallergikut ja võimalusel ei osta asju, mida ma üleni pesta ei saa ja tolmust puhtaks ei saa. Lisaks, samal ajal kui meil oli nahkdiivan ja väiksed lapsed, oli mu sõbrannal heledate riidest katetega diivan ja ta pesi neid kõiki katteid iga nädal masinas. Mu meelest väga nüri. Kui vaid oskaks ideaalse riidest kattega diivani leida eks.. mulle tundub see ka nagu õnnemäng. Jahi peal olevad madratsid ja istmepehmendused teeme hallist sametist – eks saab näha, kuidas need vastu peavad. Ainuke kangas, mis mulle diivanil meeldiks, ongi sametine. Ja töötuppa tuleb ilmselt vahetatavate katetega kangast diivan.

Jäta kommentaar: