Sahvrikapi ehitamine vanasse ukseavasse

Majaehituse käigus jäi meil köögi kõrvale söögitoa osasse üks viimistlemata ukseava, millega me ei teadnud, mida teha. Kui see oli paar aastat puutumatuna seisnud, tekkis mul idee sinna sahvririiulid ehitada. Sahvrikapi ehitamine oli meil selline pisike kõrvaltöö, mida tegime mitu kuud, siis kui tuju peale tuli, aga et sellest nii imeline asi lõpuks välja tuleb, ei osanud isegi mina ette kujutada…

Ukseava ette valmistamine

Esialgu oli vaatepilt selline:

sahvri ehitamine

Taustaks oli peno ja külgedel oli tegelikult näha maja karkassipuit. Sel pildil on mees juba küljed liimpuiduga kinni ehitanud.

Seejärel sai taustaks pandud MDF-plaat, mis on hea sile materjal kui niikuinii värvida plaanis ja üsna soodne ka.

Kui mees oli mdf-plaadi ära kinnitanud ja liimpuiduga servad viimistlenud, sain mina värvima hakata. Värvisin ära ka isetehtud riiulikandurid, et need vähem silma paistaks.

sahvrikapi ehitamine, barndoor

Riiulite paigaldamine

Seejärel paigaldasime riiulid. Riiulid said tehtud vana narivoodi põhjalippidest, mille lihvisime ja saunavahaga üle tegime. Otsustasin, et jätan need puidutooni seekord ja ei tooni tumedamaks. Lipid panime tihedalt üksteise kõrvale ja eemalt pole arugi saada, et tegu pole liimpuitplaadiga.

sahvrikapi ehitamine

Sahvrikapi organiseerimine

Kui riiulid valmis olid, sai hakata neid sättima. Ostsin Magaziinist tavalisi suuri klaaspurke ja kaasi (umbes 1€/tk). Magaziinist leidsin ka valged metallist korvid, kus on hea valmis jahusegusid jms hoida. HomeArt poest leidsin metallpurgid, kus hoian kuivatatud piparmünti ja muid taimeteesid. Kunagi plaanin kõikidele purkidele sildid ka peale teha.

Sahvrikapi uks – nn barndoor

Instagramis olid mulle ammu silma jäänud ühed Viljandis asuvad uksetegijad – RaReDOORS. Nende käsitööna valmivad uksed olid võrratud ja sobisid ka meie stiiliga väga hästi. Lisaks oli hästi tore, et ka nemad kasutasid OSMO õlivahasid uste viimistluseks. See tähendas, et ma sain valida sahvriukse tooniks sama tooni, mis meil läbivalt kogu majas on kasutusel (antiiktamme tooni õlivaha).

Alguses mõtlesin, et annan neile täiesti vabad käed, et milline see uks tuleb, mis nad meile teevad, aga siis leidsin internetiavarustest ühe kalasaba mustris nn küüniukse, mis mulle väga meeldis ja palusin, et nad meile kalasabamustriga ukse teeks.

Tulemus sai imeline.

barndoor
Uks vahetult peale paigaldust õhtuvalguses

Harjatud puit toob puidumustri eriti esile ja teeb selle erilisemaks kui lihtsalt kalasabasse laotud siledad lauad. Minu meelest on nad täiesti supertööd teinud ja ma olen selle uksega nii rahul – see pole lihtsalt praktiline vaid pilkupüüdev sisustuselement!

barndoor
Sahver valmis

Vaata ka meie eelmist isetegemise projekti, milleks oli seinakapi ehitamine kodukontorisse. Kui soovid meie järgmiste tegemistega kursis olla, siis jälgi meid Minu Kodu facebooki lehel ja Instagramis.

1 thought on “Sahvrikapi ehitamine vanasse ukseavasse”

  1. Aitäh, et oled muutnud uue kapi nimetuse sahvrist sahvrikapiks! Postitusi lugedes ei saanud aru, miks sa seda projekti sahvriks nimetad, tegu on ju kapiga 🙂
    Tulemus on väga ilus!

Jäta kommentaar: