Meie pere suurim unistus ja kuidas sinna jõuda

Pole väga tavapärane postitus minu blogi kohta, aga ma tunnen, et pean midagi tegema. Mu mehel on täna sünnipäev ja ainuke asi, millest ta juba rohkem kui aasta unistanud on, on isiklik purjejaht. Üldse mitte mingi fancy asi, vaid miskit, mida saaks ise nokitseda ja renoveerida (jälle, eks? :D) ja õppida nullist parandama, et kunagi vajadusel ka merel ise selle parandamisega hakkama saaks. Me oleme seda mõtet mõlgutanud juba tükk aega ja selle nimel tegi mees isegi väikelaevakapteni load ära – paar päeva tagasi sai ta need ka kätte.

See unistus on aga kogu aeg edasi lükkunud, sest kodu võtab endiselt veel raha ja kööki oli vaja ja terrassi ju ka tahaks ning mina olen juba aasta tööd otsinud. Ma küll lõpuks leidsin sobiva töökoha, aga alustan alles augustis, seega suvekuudel on mul veel palju vaba aega. Sellega seoses tekkis mul üks mõte.

Vahest saan ma postkasti kirju küsimustega, et kuidas mina teeksin või mis viimistlusmaterjali kusagil kasutaksin ja mõni on palunud, et teeksin tema kodust (õiges mõõtkavas) 3D pildid. Seni olen neid enamjaolt pigem sõpradele niisama teinud, sest mulle tohutult meeldib katsetada ja reaalseid kodusid 3D-s üles joonistada ja siis sisustusega mängida. Kui ma ükskord sellise palvega kirja oma blogi postkasti sain, otsustasin, et teen siis proovi ja minu esimene klient jäi tulemusega väga rahule. Nüüd on neid teisigi juba olnud, kes sama sooviga minu poole pöördunud on ja samuti rahul on. Seega julgen juba ka Teile seda pakkuda.

Kas oled oma uut kodu sisustamas ja oled hädas toonide, materjalide ja mööbli paigutusega? Tahaksid paremat ettekujutust, kuidas sinu ideed reaalselt välja näeksid? Võta minuga ühendust!

Mulle tohutult meeldib ideid visualiseerida ja mängida erinevate kodukujunduslahendustega. Praeguseks olen kokku teinud ligi 200 erinevat 3D joonist erinevatest tubadest – nii endale, tuttavatele kui ka blogilugejatele.

Miks tellida oma kodu 3D kujundust?

Meie majaehituse käigus mängisin ma läbi erinevaid variante materjalide, toonide ja sisustuse osas. See aitas mul enda jaoks ideid selgemaks muuta ja ka mööbli ning pisividinate soetamisel selgemat visiooni hoida, mis ühtlasi hoidis nii aega kui raha kokku.

Teate seda tunnet, kui käite sisustuspoes ja ise ka nagu täpselt ei tea, mida otsid? Ja võibolla leiad toolid ja laua, mis meeldivad, aga kahtled, kas need ikka sinu koju sobivad ka… Või seda hetke, kui sa seisad tapeedi- ja värvide valiku ees ja valik võtab silme eest kirjuks?

Oma esimese kodu sisustamisega panin ma mitme valikuga väga puusse ja siis pidin hiljem vigadeparandust tegema. Uue koduga ei tahtnud ma selliseid tobedaid apsakaid ja kuigi mul oli algusest peale üsna selge visioon, milline meie unistuste kodu välja nägema peaks, otsustasin, et kõik toad saavad enne mõnes programmis läbi katsetatud. Väga detailidesse ma esialgu ei laskunudki ja pigem katsetasin mööbli asetust ning värvitoone, aga see aitas väga palju hilisemate otsuste tegemisel – seda nii ehitus- kui sisustuspoodides käies.

Mõned näited senitehtud töödest

Minu lemmikstiil – industrial. Niisama katsetatud, ei ole kellegi reaalne kodu.
Reaalne kodu – korteri elutuba

Ühe ja sama elutoa mitu varianti:

Kujundused on tehtud vastavalt koduomanike soovidele, mina omalt poolt pakkusin vaid mõne idee juurde. Seega tegemist ei ole sisekujunduse teenusega, selleks on sisekujundajad. Ma pakun Sinu oma idee pildile panekut. Loomulikult võin ka teha omapoolse ideepildi – st joonistada üles selle, kuidas mina teeksin ja nii palju kui oskan, ka nõu anda.

Ühe sauna eesruumi kolm erinevat varianti:

Pildid vs reaalsus

Loomulikult arvutis kujundatud “foto” ja pärisfoto ei ole päris üks ja seesama, aga annab siiski üldmuljest aimu ja aitab paremini oma soove visualiseerida. Oma kodu kujundamisel said meil paljud plaanid ringi tehtud just seetõttu, et 3D-s välja joonistatuna see lõpptulemus ei olnud päris see, mida ette kujutasin. Sama on öelnud ka need, kellele siiani kujundusi teinud olen, et piltide tegemine aitas neil otsustada, kuidas ruumi viimistleda ja sisustada.

Meie köök ja söögituba 3D-s
Reaalselt isegi ilusam kui 3D pildil 🙂
3D kujundus ja visioon meie elutoast
Meie praegune elutuba – puudu on veel osa mööblist ja tehnika
Meie tulevane vannituba teisel korrusel

Kui mu väga hea sõbranna plaanis oma vannitoa kollase stucco asendada valgete ja hallide plaatidega, siis tegin ka talle näidise tema tulevasest vannitoast:

Katusekorteri vannituba
Meie teismelise lapse tuba
Reaalne foto: veidi veel pooleli, aga enamvähem
Meie teismelise tuba 3D-s

Meie endi magamistuba:

Reaalne tuba
Meie magamistoa visioon 3D-s
Garderoob on meil enda käsitöö, seega täpselt sellist kujundusse panna ei saanud
isetehtudgarderoob
Meie magamistuba
Üldine stiil sai 3D-s paika pandud

Esialgu plaanisime ka ühe magamistoa seina teha halli laudisega ja mahutada töölauad sinna nurka, kus praegu garderoob. Õnneks sai see plaan ringi mõeldud ja arvuteid magamistuppa ei tulnud. Suuresti sai seda tuba muudetud just tänu 3D-s variantide läbimängimisele. Ma olen meie praeguse magamistoaga väga väga rahul. Seal on mõnusalt õhku ja valgust. Töötuba sai tehtud hoopis ühise toana külalistetoaga, sest kui külalised on, siis tööd ju ei tee..

Esimesed katsetused, mis said kõik ringi tehtud

Kui ka sulle meeldiks, et ma aitaks sind remondiplaanide ja oma kodu visiooni paika panemise ja toonide ning sisustuse valikul ning soovid oma kodu mõnest toast selline 3D pilt saada, siis kirjuta mulle. Ma aitan suurima hea meelega! Luban, et hingehinda ei küsi ja aitan ka omalt poolt ideedega kaasa. Vajadusel teen mitu erinevat versiooni, et saaksid valida oma lemmiku, mida viimistlemisel ja sisustamisel järgida.

Millist infot ma sinult vajan, kui soovid kujundust

  • Enamvähem toa põhjaplaan – võib olla suvalisele paberile kritseldatud “joonis” ehk seinade pikkused ja akende-uste asukohad
  • Akende mõõdud ja kõrgus põrandast
  • Lae kõrgus
  • Üldine kirjeldus, mis sulle meeldib ja millisena sa seda ruumi ette kujutaksid. Veel parem kui saadad mulle ideepilte nt pinterestist või instagramist.

Kust leida sobiv mööbel ja sisustus?

Ka sellega saan ma aidata. Mul on hetkel palju vaba aega ja väga suure osa oma ajast veedan ma internetis sisustuspoodide valikuid uudistamas, rääkimata sisustuspoodides käimisest. Nii nagu mõni naudib riiete shoppamist, meeldib mulle veeta aega sisustuspoodides. Lisateenusena pakuksingi nn moodboardi faili, kus on konkreetsed tooted koos hindadega ja poodide nimede/linkidega (nii mööbli, viimistlusmaterjalide kui ka muu sisustusvidinate näidistega), mis just sinu kodu stiiliga sobivad.

Võibolla näiteks sobivate söögitoa toolide otsimine ei ole su lemmiktegevus ja sul napib ka aega, et erinevaid valikuid otsida? Siis saan ma aidata sul otsida tooteid, mida oma koju tahaksid.

Tasuta 3D kujundus

Aga see ei ole veel kōik 😁 Nagu teleturus…

Pakun võimaluse ühel mu blogilugejal saada ühe toa 3D pilt oma soovide järgi täiesti tasuta! Selleks mine kiika minu facebooki lehele ja kommenteeri sellesama blogipostituse alla, millise toa kujundust sina enim tahaksid ja kui tead kedagi, kellel võiks olla huvi selle pakkumise vastu, siis märgi tema ka sinna kommentaari ära. Võitja teatan juba 15. juuni õhtul ja võtan võitjaga ise ühendust.

Kes võidule lootma jääda ei taha võib kirjutada kasvõi kohe. Mu eesmärk on koguda raha meie suure unistuse täitmiseks – purjejahi ostuks, seega iga väikegi tellitud kujundus on abiks ka meie unistuse täitumisele! See on meie blogi esimene loos, aga kes teab, võibolla järgmise loosi auhind on juba jahireis Tallinna lahel! ❤

Ühendust võid võtta minu e-maili kaudu: kartbritt @ gmail.com (ilma tühikuteta) või Minu Kodu Facebooki lehe kaudu. Võid ka mulle otse Facebooki chati kirjutada – seal on kõige kiirem ja mugavam vastata ja ideid saata.

Jäta kommentaar: