Asi hakkab ilmet võtma – 4.nov, 2006

Pole juba pikka aega siia midagi kribanud. Mõtlesin, et panen siis veidi kirja ka, mis me vahepeal teinud oleme.

Kõigepealt – Lapse tuba on praktiliselt valmis. Seal on kõik seinad krunditud, aknaääred valgeks värvitud. Sinna on valgustid ostetud ja õige seinavärv  (õrn heleroosa) on ka olemas. Kui nüüd saaks selle seinamaalingu tegija ka siia oleks lahe  Puudu on veel aknalaud, mis tuleb männipuidust, mille õlitame tumedamaks (samavärvi tulevad ka õlitatud männipuidust uksed). Pistikud ja lülitid on kah veel ühendamata, aga küll jõuab..

 

september 086

oktoober 004

Meie toas on seinad värvitud roheliseks, üks sein tuleb pruun, aga see on veel tegemata, sest sinna seina on vaja riiulikinnitused panna kõigepealt. Selle rohelise värviga ei ole ma tegelikult üldseee rahul! Minu meelest peaks see roheline olema veidi soojem, aga ta on liiga “piparmündine”.. Või siis olen mina nii liialt nõudlik.. Aga see toon tundub mulle, esiteks, liialt tume ja teiseks – liialt sinakas ja külm. Tahtsin soojemat, aga las ta esialgu olla, ehk siis kui põrand maas ja mööbel sees tundub ta soojem.. 

jaanuar 050

Elutoas on veel seinad kruntimata, kuid kõik pahteldustööd peaks olema tehtud. Lagi on vaja veel õige laevärviga värvida ja kaminakorstna toru ümber olev sein oleks vaja veel pahteldada ja siis liivapaberiga veelkord üle käia. Siis oleks see tolmune töö vist seljataga. Kusjuures laevärviga oli selline naljakas asi, et ostsime laevärvi, mis oli täiesti roosa – seda vaid siis kui ta märg oli. Sadolini poes müüja soovitas – pidi miskitmoodi luxvärv olema  Nii kui ära kuivas, jäi lumivalge. Jube hea oli nii lumivalget lage värvida – kohe oli näha, kuhu juba värv peale oli kantud!

oktoober 007.jpg

Isa teeb elutoa ühte seina kindakrohvi

Kamin on nüüd kah praktiliselt valmis, esimene tuligi on juba ära tehtud. Kaminat on vaja nüüd veel hoolega pahteldada ja siis lihvida ja värvida. Kaminal puudub ka veel kivi, mis läheb südamiku ümber (kui ma õigesti mäletan, oli selle nimetus must marmorkivi) ja puude”riiuli” alla. Siis restid ka paika ja ongi korras.

oktoober 061.jpg

Esimene tuli kaminas

jaanuar 049.jpg

jaanuar 055.jpg

jaanuar 053.jpg

Teha on veel veidi koridoris – seal on osa seina krohvimata ja sinna tuleb elektrikapp, mis on veel täiesti ostmata.. Koridori tuleb meil ka üks koristusasjade kapp, mis täna enamvähem valmis sai – nüüd veel veidi värvi peale ja uks vaja ette osta, siis ongi kõik.

Vannituba hakkab kah ilmet võtma – seinad on ühe värvikihi all juba, plaadid maas. Nüüd üks värvikiht veel ja võiks aurusauna sisse tuua ja ära ühendada, samuti wc-poti ja kõik muu, mis vannituppa kuulub.

jaanuar 048

Ühesõnaga päris palju oleme jõudnud juba ära teha. Ehk saab siiski selle aasta jooksul kolida, mine tea 

Jäta kommentaar: