Mida me Ikeast tõime ja täpsem hinnavõrdlus

Eelmises IKEA postituses jagasin pilte Läti Ikeast ja kirjutasin veidi, miks mulle Ikea väga meeldib. Seekord näitan, mida me sealt tõime.

Me käisime seekord eesmärgiga osta laste garderoobidesse sahtlid. Nende tubadesse plaanime sarnaselt enda toaga teha osaliselt avatud garderoobi, kus all oleksid sahtlid väiksematele asjadele ja nende kohal stange riidepuude jaoks  ja stange kohal lae all oleks riiul, mille küljes oleks ka lambid. Tavalisi riidekapiriiuleid ma laste tubadesse ei plaaninud, sest neid on raskem korras hoida, ent selle asemel ostsime kummalegi 9 suurt sahtlit (loe: kaks kummutit) garderoobi, kuhu peaks kõik peale riidepuudele mõeldud riided, ära mahtuma.

Mööbel IKEAst

Mõlemad lapsed said kaks MALM sarja kummutit – ühe kolme sahtliga ja teise kuue sahtliga. Kokku neli kummutit maksid 328eurot. Võrdluseks: Soomes samad kummutid oleks kokku maksnud 416eurot. MALM sarja kummutid on mulle juba tükk aega väga meeldinud oma lihtsuse ja minimalistliku välimuse tõttu. Kuna me plaanime kombineerida neid tumedaks õlitatud puiduga, siis said kummutid ostetud kõik matti valget tooni.

Valge Ikea malm kummut

Ikea MALM kummutid

Kummutitesse ostsin kokku kolm sahtlisisu SKUBB, ühe komplekti kummalegi lapsele ja ühe endale. Üks komplekt maksis 5,99eurot, Soome Ikeas oli sama hind.

Ikea SKUBB karbid

Ikea SKUBB musta värvi karbid

Enda tuppa ostsin meigilaua, mida alguses polnud üldse plaanis osta. Lihtsalt leidsin sellise, mis ideaalselt sobis minu magamistoa garderoobi nurka ja maksis vaid 29,99eurot. Toote nimi on VITTSJÖ sülearvuti laud. (Soomes maksab sama laud 39,95 ehk on 10eurot kallim).

https://www.instagram.com/p/BqmizRwA_PE/

 

VITTSJÖ sarjas on ka väga lahedad ja praegu väga popid metallist ja klaasist riiulid ja erinevalt kallist disainmööblist on need väga mõistliku hinnaga.

Metallist ja klassist riiulid

VITTSJÖ sarja riiulid

Meigilauale ostsin ma peegli väikse riiuliga. Samuti mustast metallist – toote nimetus KARMSUND. Selle hinnaks oli 9,99 ja sellel oli kaasas tegelikult mingi kaunistus, mis mulle ei meeldinud, aga Ikea poes oli ta väljapandud ilma selleta ja nägi selliselt parem välja minu meelest.

IKEA KARMSUND peegel metallraamil

 

Kardinad ja kardinasiinid IKEAst

Kõikidesse magamistubadesse ja kodukontorisse ostsime kardinasiinid ja kardinad. Esialgu olin ma ostunimekirja lisanud kardinapuud, mis olid lihtsalt valged metalltorud, aga mees arvas, et siinidega jääb ilusam ja mugavam liigutada ka kardinaid nende peal. Seega lõpuks ostsime hoopis kardinasiinid VIDGA sarjast. Lisaks siinidele tuli osta siinide seinakinnitused ja liugurite ning konksude komplektid. Nelja toa siinid ja kõik vajalikud lisavidinad läksid maksma 110eurot, Soomes samade toodete hind oleks olnud 118eurot.

Kardinad ostsime HANNALILL sarjast kahed – ühed helehallid töötuppa ja heleroosad väiksema lapse tuppa (mõlemad 100% puuvill), sarjast ANNALOUISA suurema tüdruku tuppa (samuti puuvillased) ja AINA 100% linased kardinad meie magamistuppa. Kõik kardinad kokku maksid 135eurot. Soomes oleksid samad kardinad maksma läinud 124eurot  ja need olid ka ainukesed tooted, mis olid Lätis kallimad kui Soomes oleks olnud. Eriti õnnelik olen ma meie tuppa valitud linaste tumehallide kardinatega. Ma otsisin pikalt selliseid ja linased kardinad maksavad uskumatult palju. Ikea täislinasest kardinad maksid 59,99eurot, mis võrreldes muude poodide valikuga on soodne hind kahe kardina kohta.

ikea kardinad

IKEA kardinad

Lisaks avastasin huvitava asjaolu, et Soome ja Läti Ikeates on kardinad samade nimedega aga erinevate tootekoodidega ja seda ilmselt seetõttu, et Läti Ikeas on enamus külgkardinad 3meetrit pikad ja Soomes standard kardinapikkus hoopis 2,5meetrit. Seega, kel kõrgemad laed, soovitan oma kardinaid pigem Lätist vaadata. Meil kõrgeid lagesid pole, seega pean hakkama kardinaid lühemaks tegema.

Eriti õnnelik olen ma nende linaste kardinate üle. Need on täpselt sellised nagu ma pikalt otsinud olin.

Kolmemeetrised külgkardinad – enne lühemaks tegemist katsetasin siine..

Voodipesud IKEAst

Voodipesud olid jällegi tooted, mida mul esialgu nimekirjas polnud, vaid otsustasin koha peal. Ainult voodilinu oli plaanis osta, sest kodulehel oli neil valge kummiga voodilina laste voodite mõõtudes hinnaga 2,99eurot. Kohapealt ma seda toodet ei leidnud aga võtsin hoopis kaks FÄRGMORA lina, mis olid 3,99eurot lina kohta. Lisaks ostsin ühe voodipesukomplekti meie voodile, mis on topeltlaia tekikoti ja kahe 50x60cm padjapüüriga, tootenimi FAGERGINST ja hind 12,99eurot, mis sellises mõõdus voodipesu kohta on väga hea hind. Väiksemale tüdrukule ostsin valge siniste loomakestega voodipesu URSKOG, mis maksis 9.99eurot. Voodipesudele kulus 31eurot. Kõik valitud voodipesud olid 100% puuvillast. Soomes oleks täpselt samad tooted kokku olnud 50eurot.

Voodipesud Ikeast

Voodipesud Ikeast

 

Köögitarvikud IKEAst

Köögi jaoks ostsime terve posu asju, mida aegajalt ikka kulub –  nagu salfrätikud, nõudepesušvammid ja muud sellist. Lisaks täiendasin ma oma juba olemasolevat klaasist toidusäilitusnõude komplekti IKEA 365+ sarjast, millel on silikoonist tihendiga kaaned. Eelmisel Ikeas käigul ostsin väiksemad klaaskarbid, aga olen suurematest puudust tundnud. Võtsin kaks suuremat ka – kuna plastikust toidukarbid mulle kohe üldse ei meeldi, siis need klaasist sobivad mulle hästi. Enamasti kasutan neid valmistoidu külmikusse tõstmiseks ja säilitamiseks. Neid klaasist kausse saab kasutada nii ahjus kui jääkapis ja kõik osad on masinpestavad. Kõige suurem, mis mul kodus on, on sama suur kui sügav ahjupann. Vahest kui selle sees ahjus mõnd sööki teen, siis saan peale jahtumist sellele kaane peale panna ja külmikusse tõsta. Küpsisetort, mis meie laste lemmik on, saab alati just selle suurema klaaskarbi sisse tehtud, sest sellega on hea seda ka külmikusse tõsta ilma, et kook külmkapis olevaid lõhnu/maitseid külge võtaks.

Kööki sai ostetud ka väljatõmmatav pesuvahendite ja švammide korv IKEA VARIERA sarjast, mille hind oli 7,29eurot. Olin seda juba ammu tahtnud valamu alla ja kuigi see on täisplastik, siis see mulle hetkel sobib, sest see tähendab, et võin sinna ka niiske pesukäsna panna kohe peale selle kasutust. Köögi furnituuri valides otsisin ka selleks otstarbeks Eestist tooteid, aga Ikea oma tundus kõige praktilisem, sest Eestist leidsin vaid metallrestimoodi selliseid lisasid ja neid ma ei tahtnud.

Kööki ostsin ka seina kinnitatava toru KUNGSFORS, mille külge konksud käivad ja kuhu saab siis riputada kulpe või pannilabidaid või näiteks pajakindad. Toru hind oli 3,99 ja konksud tuli eraldi juurde osta – 1,99 eest sai 5tükki. Meil läheb see ilmselt hoopis ahjukapi külje peale. KUNGSFORS sarjas on veel palju erinevaid lisavidinaid, mida selle toruga kombineerida saab – näiteks erinevas suuruses konteinerid, magnetiga näpitsad, kuhu nt väljaprinditud retsept kinnitada ja palju muud.

Ikea Kungsfors toru

Ikea Kungsfors toru ja konksud

 

Ostud laste tubadesse

Suuremale lapsele ostsin lisaks kummutitele ja kardinatele neli valget karpi meigitarvikute jaoks Ikea VARIERA sarjast, ühe hind oli 2,59eurot. Tema tuppa ostsin ka tumehalli voodikatte INDIRA, sest ta veedab suurema osa oma päevast kodus olles just voodi peal ja kate tundus praktiline. Ühekohalise voodikatte eest käisin välja 12,99eurot. Voodikate Indira on meil varemgi kodus olnud – eelmises kodus oli samast sarjast naturaalvalge meie voodi peal ja vanaroosa lapse voodi peal. Lisaks sai suurem laps oma tuppa samasuguse peegli nagu meie toa seinal on, ainuke vahe on selles, et tema tuppa ostsime valge raamiga. Toote  nimi on NISSEDAL ja selle hind oli 29eurot. Mõlemad lapsed said oma tuppa ka prügikastid, mis maksid vaid 99senti tükk. Kuna ainuke prügikast me majas asus alumisel korrusel köögis, siis üleval tubades korjati prügi lihtsalt suvalisse paberkotti ja see vaatepilt mulle ei meeldinud.

Valge Ikea malm kummut

Ikea MALM kummutid

Lastetubade garderoobid saavad ka lae alla riiulid, mille külge soetasin Ikeast valgustid nimega VAXMYRA, mis maksid 10eurot. Pakis on 2 led-kohtvalgustit ja kokku ostsin kaks pakki – kummagi lapse garderoobile ühe. Meie enda garderoobis on sarnased valgustid kinnitatud ülemise riiuli alla ja need on väga asjalikud seal – annavad piisavalt valgust, et laetuld ei peagi kasutama kui tahta vaid riidekapist miskit võtta.

Ikea Malm kummutid, SKUBB sisud, lambid riiuli külge ja voodipesud

Pesuruumi ostsime vaid ühe riidest DRÖNA korvi valamukapi alumisele riiulile, et saaks fööni ja sirgendaja ja muud sellised esemed sahtlist välja ja sahtlisse ruumi juurde, et seal asju paremini paigutada. Kui kunagi vannituba valmis saab, siis plaanin sinna ka Ikeast veel asju tuua. Alumise korruse duširuum hetkel midagi muud ei vajanudki.

Natuke oli ostukorvis ka muud pudi-padi: näiteks üks lõhnaküünal klaaspurgis (1,29eurot), korgist kuumaalused (2,99eurot), joogiklaasid (0,99eurot tükk), puidust taignarull (2,29eurot) ja seljakott. Ma olin ammu otsinud seljakotti, mis oleks hästi lihtne ja tagasihoidliku välimusega, et aegajalt metsas või rabas käies saaks joogipudeli ja koeratarvikud seljakotti panna ja üllatuslikult leidsin selle Ikeast.

Laste garderoobide ehitamine on meil veel pooleli, aga plaan on jõuluks nende tubadesse saada nii garderoobid kui kardinad paika, seega lähinädalatel kirjutan vast lastetubadest rohkem ja näitan rohkem pilte.

Nagu näha, siis kuigi me läheme Ikeasse kindla nimekirjaga, mida koju vaja on, siis tagasi tuleme lisaks nimekirjas olnud asjadele terve posu muude asjadega ka, mida ei oleks osanud tahtagi või mis kohe pähe ei tulegi. Millised on olnud Teie lemmikostud IKEAst? 

Kui soovid meie tegemistega kursis olla, siis jälgi ka meie facebooki lehte: Minu kodu ja instagrami kontot, kuhu postitan iga päev: @minukodu. Lisaks tegime  nüüd ka Youtube kanali, kuhu lisame videoid meie tegemistest. 

4 thoughts on “Mida me Ikeast tõime ja täpsem hinnavõrdlus”

 1. Kuna elan vaid mõne kilomeetri kaugusel Vantaa Ikeast, siis šoppan seal meeleldi. Kiidaks ka nende nõusid.

  Meie kodus Ikeast pärit asju:
  – Kardinad
  – voodi
  – madrats
  – diivanipatjade katted
  – maailma pehmeim pleed
  – osa nõusid (nende 360 sarja pann on parim pann maailmas)
  – küünlad, küünlajalad
  – enamik meie kodu valgusteid
  – väiksed lauad (vaid 9,90!!!)
  – suur peegel.

  Veel ostunimekirjas:
  Elutoamööbel, minu ilunurga mööbel valgustusega.

  Mu jaoks Ikea parima hinna-kvaliteediga pood.

 2. Mul terve magamistoa mòòbel 9 aastat tagasi, enam ei toodeta, aga siiani super ilus, laste nurgalauad, lambid, laste riiulid ja muu pudi padi. Imestan alati, et kui sealt asja koju tood, siis sobib see alati. Disain on lihtsalt nii hea. Nàiteks iga kord kui oma kymnekonna pannilabida hulgast valin, siis alati jààb nàppu ikea oma, kui kòige mugavam. Vot selline on siis minu suhe ikeaga, mida kiputakse tihti alusetult halvustama…

 3. Kas need Vidga kardinasiinid on tellitava suurusega? Mulle jäi tootekirjeldusest mulje, et max on 140cm pikad, aga mul oleks vaja vähemalt 255cm… Kui laiadele akendele teie ostsite?

  1. Neid saab omavahel ühendada. Kui muidu on ühe siini jaoks kaks seinakinnitust, siis meil on kahe peale kolm tükki – keskmine varjab ära ka ühenduskoha ja kardin liigub ikka terves ulatuses – st siin jookseb nagu ühes tükis. Loodan, et oli abiks.

Jäta kommentaar: