Videoblogi: Puidust öökapi ehitamine

Mul oli ammu soov endale öökapp saada ja soovisin, et mees selle ise ehitaks mulle. Ükspäev tegin 3D joonise, milline see olla võiks ning printisin selle mehele välja. Erinevalt tavapärasest etappide pildistamisest otsustasime seekord hoopis videosse võtta selle töö.

Öökapp on tehtud põhimõtteliselt puidujääkidest, ainult siinid said juurde ostetud. Kasutasime ära köögisaare ehitusest üle jäänud tammepuitu ja aknalauade tegemisest jäänud männipuitu, millest said kapi jalad tehtud. Joonise tegin Sketchupi programmis ja seejärel mees tegi detailid valmis ning kinnitas, mina viimistlesin. Aega kulus paar õhtut ja rahakulu ei oska öelda, sest meil see puit oli niikuinii muudest projektidest üle jäänud. Siinid maksid umbes 5 eurot.

Viimistluseks kasutasime jälle Osmo tooteid – antiiktamme tooni (Osmo 3168) õlivaha kõigil tammest osadel ja jalad tegin musta katva õlivahaga (Osmo 3169).

Sahtli õlitamine

Selle asemel, et pikalt kirjutada ja pilte näidata, saate ise vaadata, kuidas selle tegemine käis. 

Kui soovid meie tegemistega kursis olla, siis jälgi ka meie facebooki lehte: Minu kodu ja instagrami kontot, kuhu postitan iga päev: @minukodu. Lisaks tegime nüüd ka Youtube kanali, kuhu edaspidi ka videoid lisame meie tegemistest. 

8 thoughts on “Videoblogi: Puidust öökapi ehitamine”

  1. Mees arvas, et kui ma ühe külje ära õlitan, siis ta saab sinna küljed kinni lasta ja hiljem küljeplaadi õlitamist lihtsam teha (kaks eri tooni õlivaha ju). Tegelikult polnud suurt vahet, oleks võinud kõik hiljem viimistleda. Esimesi külgi niikuinii ei saanud õlitada enne kui kapp koos, sest puidupunnid + nende lihvimine ju tuli peale kapi kokkupanekut teha. Ma alati ideaalis eelistan detaile enne õlitada ja pärast kokku panna, aga kui tahame, et kinnitused peitu jääks, siis teeme õlitamise hiljem, sest peale kinnitusi ju veel lihvida vaja, vahest isegi hööveldada.

 1. Väga kift ja asjalik video, hästi tehtud! Endal on samuti plaan lähiajal seinakapi sisu meisterdada ja küsiks, et kust teie olete omale puitmaterjali ostnud? Vist on mainitud kuskil, aga ei leidnud enam. Kas koha peal pakuti ka materjali õigesse mõõtu lõikamist?

  1. Me ostame põhiliselt mass.ee laost, Kalda tn-lt. Kuna meil saed olemas, siis ei ole seal midagi mõõtu pidanud lõikama. Ühe korra palusime küll, et nad plaadi pooleks lõikaks lihtsalt seepärast et autosse mahuks. aga kui täpses mõõdus asja vaja, siis ma pole kindel, et nad seal saavad nii teha. aga võib uurida. Ehituspoodides vist saab mingeid asju küll mõõtu lõigata. Bauhausist oleme ka mõned puidust asjad toonud – nt stange torud puidust jms

 2. Videos on 3.24 peal sinine “asi”, millega saab viltu puurida auke. Mis on selle nimi? Kui ma poodi lähen, siis kuidas ma seda peaks küsima. 🙂
  Nägin seda “asja” kunagi aastaid tagasi ühes etv saates, kus meisterdati mööblit, juba siis jäi meelde, et nii on hea nt. külgi omavahel ühendada.
  Aga ei leia enam seda saadetki.
  Aitäh.

 3. Annab tõesti parema ülevaate öökapi valmimisest.
  Ohutuse ja parema lõikekvaliteedi saamiseks võiks platesae tera madalamaks lasta, et ulatuks ca pool sentimeetrit ainult materjalist välja. Väiksem oht käsi vigastada ja detaili alumise poole lõikeserv jääb ka puhtam. Samuti saab puurides parema alumise lõikeserva kui suvaline puitklots alla panna.

Jäta kommentaar: