Fusion mineraalvärvi kasutamine

Ma olen ammu tahtnud mõnele vanale ja väärikale mööblitükile uue elu anda ja kui ma meie söögituppa kaheksa kasutatud tooli sain, siis otsustasin katsetada Fusion värve nende uuendamiseks. Fusion mineraalvärv sobib pea kõikidele pindadele, sh ka kõrgläikelisele laminaadile kui eeltöö õigesti teha. SIIN lingil on näiteks üks ülihea näide, kuidas köögimööblit uuendada Fusion mineraalvärviga.

#Koostöö: VARN saatis mulle kingitusena kõik siin postituses mainitud tooted, mis selleks tööks vaja oli.

Toolid nägid algselt välja sellised:

Tegemist on männipuidust toolidega, mis ilmselt olid lakitud. Istumisosa on aga naturaalsest materjalist punutis. Minu meelest nad oma männitooniga meie söögituppa hästi ei sobinud, seega otsustasin neil jalad ja seljatoed mustaks värvida.

Töökäik Fusion toodetega:

1. MÖÖBLI PESEMINE

Kõigepealt tuli toolidelt vana mustus maha pesta, sest ükski värv ei hakka peale kui aluspind on tolmune ja rasvane. Toolid olid omajagu mustad ka ja kõige ajakulukam osa oligi vist nende pesemine, aga Fusioni tootevalikus on ka rasvaeemaldav pesuvahend TSP Alternative, mis aitas väga hästi.

Fusion mineraalvärv, Tough coat vaha, puhastusvahend mööblile
Töövahendid
Fusion puhastusvahend / rasvaeemaldaja

Lahustasin kausitäies vees paar korgitäit puhastusvahendit ja küürisin toolide raamid puhtaks.

Ajaloolisi kihte neil toolidel jagus ja tulemus oli silmaga näha. Siin pildil vasakul pestud tool ja paremal pesemata tool:

2. KRUNTVÄRV

Värvimise ettevalmistamiseks on alati hea kui kasutatakse kruntvärvi, eriti aga kui aluspind on libedam – nt melamiinplaat või kõrgläikeline viimistlus. Nende toolide puhul aluspind väga libe ei olnud, aga kuna ma tahtsin kindel olla, et tulemus ikka kaua kestaks ka, siis kasutasin Fusion ULTRA GRIP krunti ka.

Fusion mineraalvärvi kruntvärv

ULTRA GRIP-i kandsin peale pintsliga ja jälgisin, et kiht jääks võimalikult õhuke ja ühtlane. ULTRA GRIP on konsistentsilt natuke nagu PVA liim, aga vedelam. Märjana on kergelt piimjas aga kuivab täiesti läbipaistmatuks ja teeb pinna matiks.

3. VÄRVIMINE

Kui kruntvärv oli kuivanud sai asuda värvima. Fusion mineraalvärvid on ülihea katvusega, aga parima tulemuse saamiseks tuleks siiski kaks õhukest kihti peale kanda. Värvi kasutamine oli ülilihtne – värv ei pritsinud ega voolanud ja pintslijäljed vajusid ise kuivades siledaks. Värv kuivab aga üsna kiiresti, seega tuleb kiirelt tegutseda ja poolkuivanud värvi mitte üle pintseldada. Kui kuskilt jäi aluspind läbi kumama, siis selle saab teise kihiga parandada.

Esimese tooli värvisin õues terrassil aga siis läks ilm nii külmaks, et toas oli mugavam. Kasutasin FUSION MINERAL PAINT toonis COAL BLACK ehk süsimusta värvi ja sünteetilise karvaga pintslit.

Fusion mineraalvärv Coal Black

Kuna tegemist on ka vee baasil värviga ja täiesti lõhnavaba tootega, siis võtsin ülejäänud toolide värvimistöö ette elutoa põrandal ja panin taustaks käima mingi sarja, et 7 tooli viimistlemine nii rutiinselt igav ei oleks.

Fusion  mineraalvärviga värvimine

4. VAHA PEALE KANDMINE

Kõige viimaseks kihiks soovitatakse FUSION TOUGH COAT nimelist toodet, mis annab värvile suurema kulumiskindluse. TOUGH COAT on samuti läbipaistev, vee baasil ja kuivab poolmatiks. Vaha võib peale kanda kui värv on 12-24h kuivada saanud.

Peale kandmiseks võta pehme käsn, tee see märjaks ja vääna välja nii, et see jääb õrnalt niiskeks. Siis vala käsnale vaha peale, murra korraks käsn kokku koos vahaga, et see ühtlaselt jaotuks käsnal ja määri käsnaga vaha värvitud pinnale. Mina kasutasin Varna poes müüdavat pehmet mikrofiiberkäsna.

Fusion tough coat
Fusion mineraalvärviga värvitud toolid

Fusion mineraalvärviga värvitud mööbel on puutekuiv juba samal päeval, aga täielikult kuivab värv umbes kolme nädalaga. Seega soovituslik on vältida sellel perioodil värvitud pinnale esemete asetamist, pesemist jne. Meil igatahes jäävad toolid nüüd augusti lõpuni seisma, et vältida värvi enneaegset mahakulumist.

Kui sa mõtled ka mõnele mööblitükile uue välimuse anda Fusion mineraalvärvidega, siis selle nädala lõpuni (ehk kuni 15. augustini, 2021) kehtib VARN e-poes sooduskood MINUKODU10 – kood annab 10% allahindlust kogu kaubalt.

PS. VARN on ühe vahva eesti naise väikeettevõte ja omast kogemusest ütlen, et väikeettevõtjatel, kes e-poodi peavad, on suvi keeruline aeg. Varna e-poes on ka muud kaupa – näiteks tooteid kodu sisustamiseks (pleede, patju, lampe jne) või ka puhastusvahendeid. Mine uudista VARN e-poe tootevalikut, sest sooduskood kehtib kogu kaubale, mitte vaid Fusioni toodetele!

Jäta kommentaar: