Magamistuba

Viimane puuduv lüli meie magamistoast sai hiljuti valmis ja otsustasin, et näitan siis juba kogu magamistuba sellisena nagu see praegu on.

Algselt oli meil plaanitud samasse tuppa ka töölaua nurk, aga peale mitut aastat töö tegemist magamistoas (vanas majaosas) otsustasime, et tahame kõik arvutid magamistoast eemal hoida ja selle toa vaid puhkamiseks jätta. Kodukontori rolli sai hoopis tuba, mis algselt oli planeeritud külaliste toaks.

Magamistoa suurus ja siseviimistlus

Meie magamistuba on umbes 22m2 ja L-kujuline, asub teisel korrusel ja on kaldlaega. Põrandapinda on tegelikult rohkemgi kui 22m2 aga kaldlae tõttu arvestatakse toa ruutmeetriteks vaid need, kus lagi on vähemalt 1,5meetrit. Meil hakkab kaldlagi umbes 80cm pealt.

magamistuba
Panoraamfoto kogu magamistoast

Toast läheb läbi ka elutoa kamina korsten, mille ümbris sai tellise imitatsiooniga kaetud.

korstnajalg magamistoas

Tellisekivid on pärit Windbergist (Masterstone) ja paigalduse tellisime samuti neilt. Kividest kirjutasin natuke pikemalt siseviimistluse postituses SIIN. Seinad on toonimata valge värviga värvitud ja laes on valge vahaga kaetud sisevoodrilaud. Lauad tellisime juba viimistletud kujul Keila Puidupoest.

magamistuba

Algselt oli plaan pool sellest ruumist eraldada mingitsorti pooliku seinaga, et garderoob oleks eraldi ruum aga ka sellest ideest loobusime, sest hakkasime hindama seda avarust ja loomulikku valgust, mida kaks katuseakent ja kaks otsaseina akent kogu ruumi andsid. Sein oleks osaliselt seda valgust varjanud ja teinud ruumi kitsamaks. Kuna tegemist on põhja- ja idapoolse majanurgaga, siis otsest päikest garderoobi üldse ei paista ja idapoolt tõusev päike paistab vaid voodipoolsesse toa osasse.

Avatud garderoob magamistoas

Garderoobimööbel pidi algselt asuma nii korstna kõrval asuvas sopis kui ka selle vastas kaldlae all ent kolimise ajal leidsin enda jaoks minimalismi ja kapsel-garderoobi süsteemi ning viskasin üle poole riietest oma garderoobist välja (õigemini viisin naiste varjupaikadesse, st ära ei visanud midagi).

Saime aru, et meil pole tegelikult hiigelsuurt garderoobi vaja, sest meil pole üldse palju riideid. Lisaks ei meeldinud mulle mõte garderoobist, mis kipub kolikambriks muutuma – kõikvõimalikud kasutuseta asjad visatakse ju reeglina kuskile kinniste uste taha ja sinna nad jäävad.

Avatud garderoobiga seda juhtuda ei saa, sest kogu see kola hakkab koguaeg silma 🙂 Ja kui mul miski silme ees koguaeg häirib, siis ükshetk tuleb sellega lihtsalt tegeleda. Garderoobis tahtsin peitu panna vaid väiksemad esemed nagu pesu, sokid, magamisriided jms – selleks planeerisin garderoobi sahtlid, mis kõik sellised esemed peitu paneks. Muude riiete jaoks said tehtud avatud riiulid ja stange. Garderoobimööbli ehitamisest sai pikemalt kirjutatud SIIN postituses.

Põhilised asjad, mida mu käest garderoobi kohta küsitakse on 1. kas seda raske ei ole korras hoida, 2. kas riided tolmuseks ei lähe ja 3. kas riided ära ei pleeku. Kõigile kolmele on vastus ei. Kui igal esemel on oma koht, siis ei ole raske korda hoida. Tolmuseks lähevad riided siis kui need lihtsalt seisavad ilma kasutuseta – ja kui neid ei kanna, siis võibolla ei peaks need garderoobis üldse olema.. Ja kolmandaks – garderoobis on vaid kaks põhjapoolset katuseakent, kus otsest päikest kunagi pole.

Magamistuba nüüd

Magamistoas on meil ka telekaalus, mis oli üks äge taaskasutusprojekt. Idee tuli mul siis kui Facebook MarketPlace-s üht riiulit müügis nägin. Sellest projektist kirjutasin lähemalt SIIN postituses. Telekat me väga ei kasuta siin toas, aga kuna ta olemas oli ja töötab ka, siis las olla. Vahest kui lapsed allkorrusel elutoas filmi vaadata tahavad, siis saan ma oma magamistoas miskit muud vaadata.

Valged kardinad on Cellbes e-poest – panin kaks paari kardinaid, sest ühtedest ei piisanud ja kuigi me varem lükkasime neid koguaeg akna eest ära, siis nüüd on need valged nagu päevakardinad – pigem enamuse ajast akendel ees ja annavad piisavalt valgust läbi, samas pakuvad privaatsust.

magamistuba

Voodi ehitasime samuti ise. Sellest kirjutasin lähemalt SIIN postituses.

magamistuba
magamistuba
magamistuba ja garderoob

Kogu me maja iseloomustavad naturaalsed materjalid ja toonid, mis tekitavad rahuliku ja hubase tunde – magamistuba on nagu meie oma rahusadam, kus lõõgastuda ja puhata ja näiteks vaikuses raamatut lugeda.

Järgmine suurem isetegemise projekt on meil plaanis ette võtta sel kevadel – trepp koos trepipiirde ja sisseehitatud kappidega.

Kui see postitus sulle meeldis, siis võid jälgida meie tegemisi ka Instagramis ja Facebookis.

Jäta kommentaar: