Vannitoa ehitasime juba kevadel karantiini ajal valmis. Sellest kirjutasin SIIN. Poolikuks jäi aga valamukapp, mille valmimist nüüd siin postituses näitan.
Viimati oli seis selline:
Peeglikapp / seinakapp vannituppa
Kuna peeglikapist me alustasime ja sellest ma eelmises postituses eriti ei rääkinud, siis panen selle info ka siia kirja. Me ei olnud siia vannituppa tegelikult eraldi valgustust peegli juurde planeerinud, aga kui seda ruumi välja ehitama hakkasime, otsustasin, et ma ikkagi tahan valgust ka peegli kohale. Vaatasime esialgu LED-idega peegleid. Siis aga leidsin Ikea valikus seinakapi STORJORM, kus uste sisse olid valgustid integreeritud. See tundus nii praktiline kapp – klaasriiulid, kus hoida kosmeetikat ja lisavalgustus uste sees. Lisaks oli see hästi kõrge kui enamus LED-peeglid olid üsna väiksed, aga maksid kõvasti rohkem. Kuna aga selle kapi raam oli valgest mdf-ist, siis tundsin, et see raam kohe üldse ei sobi siia. Lõpuks otsustasime siiski selle peeglikapi ära tellida ja sellele puidust raami ümber ehitada, et see meie vannituppa sobiks.
Laest tõime kaabli kapi jaoks ja paigaldasime lüliti kapi alla peitu. Kaablit oli näha vaid u 10cm jagu seinal, aga panime väikse karbiku ikkagi peale. Arvasin, et see seinapealne kaabel hakkab mind häirima, aga seda pole seal eriti nähagi.
Valgus on ka kapi sees, mis on mu meelest mugav – muidu oleks kapp ju seest üsna pime, sest kapi kohal otseselt valgustust pole (peale üldvalguse laes). Sees on sellel mitu klaasriiulit, mida saab vastavalt vajadusele erinevatele kõrgustele tõsta.
Mees ehitas väga lihtsa raami sellele kapile lihtsalt ümber, mille ma ära õlitasin. Mu meelest sobib see niimoodi siia vannituppa palju paremini.
Valamukapi ehitamine
Seekord teadsin, et tahan valamut, mis kataks kogu kapi. Leidsime sobiva valamu Bauhausist – Camarque New York valamu. Enne kapi ehitamist tõime valamu kohe koju, et saaks selle järgi kapile raami ehitada.
Seekord kasutasime lisaks liimpuidule ka tavalist kasevineeri – osaliselt kapi raami ehitamiseks ja osaliselt sahtlites sahtlipõhjadena.
Kapiraami tagumine osa sai välja lõigatud valamu järgi, et valamu selle peale toetuda saaks.
Valamukapi otsustasime teha seekord ilma jalgadeta ja kinnitada seinale, et selle alt põranda puhastamine lihtsam oleks. Ka kõik torud said peitu – äravoolu toru oli meil veetud vanni külje pealt ja natuke põrandast kõrgemalt, et see näha ei jääks.
Kui raam valmis ja testitud, sain ma selle ära õlitada. Kasutasin jälle meie lemmikut Osmo antiiktamme tooni õlivaha.
Seejärel sai välja mõõdetud sahtlite kõrgused ja siinid paika pandud ning kapiraami seina.
Vahepeal said tehtud ka sahtlid. Tavaliselt ma sahtleid seest viimistlen vaid Osmo topoiliga, aga seekord mul Topoili polnud, aga oli värvitut vee baasil mööblilakki üle. Tegin lakiga kaks kihti, et sahtlisisud oleks vajadusel ka pestavad.
Sahtliboksid said paika tõstetud juba kevadel, aga ilma esipaneelide ja käepidemeteta jäidki need mitmeks kuuks seisma, sest suvel panime põhirõhu me jahtide remondile ja ehitasime vahepeal hoopis terrassi.
Nüüd aga elutoa riiulite projektist jäi meil täpselt õiges suuruses liimpuit üle ja sai kapp ka esipaneelid lõpuks.
Veel üks asi, mille mehel vannituppa meisterdada palusin, oli nagi. Mul oli tegelikult H&M koduosakonnast üks väga lihtne puidust nagi välja valitud, aga kui seda ostma hakata tahtsin, oli see otsas. Näitasin mehele pilti ja ta ütles, et saab selle ise ka teha. Bauhausis oli ümaraid puitliiste ja aluse sai tehtud puidujääkidest. Kuidagi õnnestus tal teha see ka nii, et kinnitused on jällegi peidus, nii et veelgi parem!
Nüüd võib öelda, et vannituba on täiesti valmis.
Järgmistes postitustes näitan teile meie elutoa mööbli ehitamist. Instagramis juba olen natuke selle tegemist jaganud ka, aga pikemalt tuleb peagi blogisse.
Kui soovid meie tegemistega kursis olla, siis jälgi ka meie facebooki lehte: Minu kodu ja instagrami kontot, kuhu postitan peaaegu iga päev: @minukodu.
Väga ilus mööbel 🙂
Milliseid siine kasutasite?
Isesulguvaid siine, tellitud Tarsimanist