Uus köök ehk kuidas me valge köögi mustaks värvisime

Kuna ikka ei saa niisama olla, siis võtsime käsile kamina. Me kamin on juba 7a meid truult teeninud, aga me pole endiselt suutnud sellele kivi ära osta. Alustasime selle viimistlemist, et saaks kaminakivi ära tellida. Kivi on muidugi siiamaani tellimata, aga sellest tegutsemisest tuli plaan köök üle värvida – see oli kohati kulunud ja määrdunud, et isegi pesemine seda enam puhtaks ei teinud.

Eellugu – see köök sai kunagi ise ehitatud vineerplaatidest ja puidust. Kõigi tuttavate meelest geniaalne ja odav lahendus ja näeb väga hea välja arvestades, et selle puitmaterjali kogumaksumus oli ca 2500eeki!! Tehnika ostsime enne mööbliehitust ja selle järgi ehitasime. Tööpind – tammeliimpuidust tööpinnaplaat sai ostetud TRK Timberist. Ukselingid Ikeast. Valgustid tellisime mu tuttava kaudu Massive tootjalt. Tagaseinaplaadid Plaadipunktist. Segistid, kraanikauss – suvalisest ehituspoest odavamaid ja selle raha eest stiilseimad, mis leidsime.

Esialgne tulemus:

DSC_8984.JPG

Niisiis see köök vajas nüüd uuenduskuuri.

Aga uuenduskuurist – esialgne plaan nägi ette, et peseme, kergelt lihvime ja värvime uuesti valge mööblivärviga üle (eelmine värv oli Vivacolor Melody poolmatt valge mööblivärv). Läksin siis poodi värvi ostma, aga kogemata suutsin osta sellise värvi, mis oli mõeldud tumeda värvi toonimiseks – ehk siis värvitu baasvärv. Läksime siis uut värvi ostma – seekord võtsime valge ikka. Tegin siis kapi sisemused esialgu korda ja kui ma olin nendega enamvähem ühelpool ja polnud veel usteni jõudnud, ütlesin naljaga pooleks, et minupoolest võime uksed hoopis mustaks värvida. Ja nii see läks – väikesest kergest uuenduskuurist sai totaalne köögi make-over. Ja kui juba must värv ostetud sai, otsustasime ka kubu lõpuks ära osta ja ühendada.

Pilte meie tegevusest:

IMG_1591

IMG_1594

IMG_1596

IMG_1597.JPG

IMG_1599.JPG

IMG_1601

Hullumeelne segadus, aga see tuleb lihtsalt üle elada

IMG_1598

 

Jube keeruline ja paha on muidugi sealsamas elutoapõrandal neid lihvida ja värvida ja see koristamine peale seda võtab ikka mitu tundi aega, aga no kui ei ole eraldi tööruumi selleks, siis saab ka hakkama. Ainuke murekoht selles töös oli see, et esialgu ostsime ka vale rulli. Kunagi olin seda tööd teinud švammirulliga ja seekord jättis see üsna kohutavad triibud, mis musta pealt eriti hästi näha olid. Vahepeal oli värvi juurde vaja ja siis küsisime K-rautast abi – sealne värvisegaja soovitas karvast rulli, mis andiski täiesti ideaalse tulemuse – nimelt mööblivärv on ise tasanduv-valguv – ta jääb sellise karvase rulliga peale kandes palju siledam kui švammiga. Meie igatahes oleme tulemusega väga rahul. Stiilne ja huvitav  vaheldus sellele igavale valgele.

IMG_1641

must_vs _valge

Jäta kommentaar: