2020. aasta kokkuvõte

On juba traditsiooniks saanud igal aastal üle vaadata, mis tehtud sai ja mis edasi plaanis teha. Siin on meie 2020. aasta tegemiste kokkuvõte. Paljudele oli see ilmselt keeruline ja segane aasta – ka minu lähedased said tunda ja siiani tunnevad hirmu töökohakaotuse, lähedaste tervise ja muutunud elukorralduse pärast.

Ma siiski ei saa üldse kurta. Kuigi ma tulin vahetult pärast karantiini lõppu ise töölt ära ja olin terve suve kodune ja paljud meie plaanid lendasid uppi, siis ma näen pigem siiski positiivseid muutusi. Me veetsime oluliselt rohkem aega perega koos olles tänu karantiinile, mina õppisin võtma iseendale aega – lugedes, matkates ja kodu sättides.

Ma armastan kodusolemist palju rohkem kui rahvarikkaid üritusi või töölKÄIMIST. Ma olin alati unistanud, et saaksin tööd teha kodukontoris ja ise valida oma tööaega. Selle tõttu valisin ma ka oma eriala – digiturunduse, et saaksin teha oma tööd põhimõtteliselt asukohavabalt.

Ainuke asi, millest ma puudust tunnen, on reisimine. Me reisisime ka varem pigem harva, aga nüüd juba on tunne, et tahaks kuskile seiklema minna, seega väga loodan, et uuel aastal selles osas miskit muutub.

Sahvrikapi ehitamine

sahvri ehitamine

Esimene koduprojekt, mille 2020. aastal ette võtsime oli köögis oleva vana ukseava kinni ehitamine. Kuna see ukseava oli nii sügav, siis selle asemel, et see päris kinni panna, tegime sellest kuivainete ja konservide kapi. Natuke oli selle ehitamise ajastus naljakas ka – vaid veidi aega peale selle valmimist oli riik eriolukorras ja inimesed karantiinis ning toidupoes hakkasime käima nii vähe kui võimalik. See lisakapp aitas varutud toiduaineid paremini säilitada ja organiseerida. Lisaks on ta minu meelest nii ilus! Eriti see uks, mille Raredoors meile tegi!

Sahvrikapi ehitamisest saad lähemalt lugeda SIIT.

Vannitoa ehitamine

wc

Teise korruse WC ja pesuruum ehk vannituba oli meil täielikult välja ehitamata – seal olid vaid kipsseinad jaanuari alguses. Otsustasime, et sel aastal peab see tehtud saama ja jaanuaris hakkasimegi otsast pihta – hüdroisolatsiooniga. Samal ajal arutasin meie superhea plaatijaga, et kas ja millal tal aega oleks tulla ja valisime seinaplaate. Siis aga tuli eriolukord ja otsustasime, et seekord teeme KÕIK ise – nii plaatimise, torutööd kui ka elektritööd.

Vaikselt tööpäevade õhtuti ja nädalavahetustel nokitsesime vannitoa kallal ja aprillis sai ta valmis. Vannitoa ehitamisest võid lähemalt lugeda SIIT.

Detsebris said ka viimasedki vannitoa detailid paika – valamukapp lõplikult valmis ja nagid seina. Valamukapi ehitusest on lühike kokkuvõte SIIN.

Muutused magamistoas

Kuigi ma lootsin, et jõuame sel aastal endale ka voodi ehitada, siis selleni me ei jõudnudki. Siiski vahetasin ma välja meie liiga väikse telekaaluse, mis sinna tuppa minu meelest üldse ei sobinud ja mis oli tegelikult me esimesest oma kodust kaasa tulnud mööbliese – ainuke, mis me siia majja kaasa võtsime. See oli minu enda väike taaskasutusprojekt – Facebook Marketplace-st ostetud 25eurone riiul sai uue kuue.

Enne:

Pärast:

Selle riiuli ümbertegemisest kirjutasin lähemalt SIIN.

Magamistuppa ostsin ka vaiba ja tõstsin natuke asju ringi. Mu meigilaud asus enne teises seinas, aga tõstsin selle katuseakna alla, et rohkem loomulikku valgust oleks.

Äkki 2021. aastal tuleb siia madratsi asemele ka voodi…

Muudatused meie esikus

Esik oli küll igatpidi valmis ja viimistletud, aga ma tundsin puudust kohast, kuhu tuppa tulles poetada käest võtmed ja telefon ja üldse tundus esik kuidagi kõle ja ebahuvitav.

Enne oli esik selline tühi ja valge:

Esiku hubasemaks muutmine sai alguse tegelikult sellest, et ma ei olnud leidnud õigeid korve laealusele riiulile, kuhu hooajavälised jalanõud ära panna. Siis aga leidsin Bauhausist ideaalse asja, mis siia sobis ja edasi tulid juba muud detailid ka. Väiksed detailid, aga tulemus on kordades hubasem:

esik

Esiku korrastamisest ja kujundamisest kirjutasin lähemalt SIIN.

Terrassi ehitamine

Kevadel olime ära otsustanud ka, et sel suvel ehitame endale terrassi ja katusealuse, et saaks ka vihmaga õues olla. Võib öelda, et kevadest sügiseni me veedame suurema osa vabast ajast õues ja pea kõik söögikorrad on õues. Seni oli vihm seda osaliselt takistanud, aga enam mitte.

Kevadel oli vaade selline:

Blogipostitust ma terrassi ehitamisest ei kirjutanud, esiteks sellepärast, et me ei suutnud välja mõelda mööblit terrassile. Mitmeid variante oli õhus – kas teha nurgaga diivan patjadega ja madal laud või teha tavaline söögilaud ja osta toolid. Mõlemad ära ei mahuks, aga niisama me peaaegu kunagi ei istu seal, seega söögilaud oleks mõttekam valik olnud. Päevitamise alale tuleks lamamistoolid ja seal saaks siis ka niisama lesida.

Lisaks vilistasime me enamikule terrassi ehitamise soovitustele – ei kaevanud vundamenti, ei kasutanud spetsiaalseid terrassilaudu vaid tavalisi laiu prusse jne. Ma ei teagi, kas ma tahan sellest kirjutada selles mõttes, et mingid spetsialistid tuleks ütlema, et me kõik valesti teinud oleme ja küsivad, et miks te meetrist vundamenti neile paarile lauale ei kaevanud ja võibolla ei peaks siin kõigile eeskuju andma siis jne.. Kui uuel suvel terrass korras ja loodis on ja mingeid vigu ei paista olevat, siis panen ehk postituse ka üles – ehk et siis on nö testitud ja toimiv terrassiehituse lugu… Või tuleb postitus teemal, kuidas terrassi ehitada ei tohiks 😀

Terrass sai selline:

Terrassi mööbli osas kaldun selle poole, et teeme ühe suure söögilaua, mis talveperioodil on toas ja suvel õues ja toolid ostame sellised, mis sobivad nii tuppa kui õue. Siis saaks ju kohe kaks kärbest ühe hoobiga?

Ja kui ikka tunneme puudust mingist diivanimoodi asjast terrassil, siis saab laua tuppa jättagi ja see diivan sinna ikkagi ehitada.

Elutuba

Märtsis oli mul sünnipäev ja eriolukorra tõttu mingit suurt tähistamist ei olnud. Kingiks saadud raha eest aga ostsin koertele korralikud pesad, mida nimetaksin selle aasta parimaks ostuks:

Pesad tellisin Handymasteri-st ja need maksid alla 50€ /tk. Samasuguseid olin pikalt Horteses vaadanud ja mõelnud osta aga seal maksid need umbes 200€ /tk… Mis kõige parem – ma sain ise toonid valida ja valisin sellised, mis meie koju ideaalselt sobivad. Nii rahul olen!

Suurim muutus aga toimuski mu meelest elutoas. Aasta lõpus võtsime ette elutuppa telekaaluse ja raamaturiiuli ehitamise. Me olime siiani elanud nii, et telekas oli põrandal ja raamatud olid osaliselt põrandal ja kogu see nurk nägi nii jube välja, isegi kui ma selle “ära koristasin”, st isegi kui ma asjad lihtsalt viisakamalt üksteise otsa tõstsin.. Mind ennast ajab hirmsasti stressi see kui mul pole asjadele õiget kohta ja kui nad ei ole korrapäraselt ja iga asi omal kohal.

Tulemus oli selline:

raamaturiiul

Elutoa mööbli ehitamisest tegin postituse SIIN.

Muud tegemised 2020. aastal

Need, kes meid pikemalt jälginud on, teavad, et 2019. aastal hakkasime me tegelema purjetamisega ja ostsime päris oma jahi – pisikese Fingali.

2020. aasta suve alguses sai mees teada, et Eestis müüakse üliodavalt üht suuremat purjejahti kui meie oma, aga see on ka väga halvas seisukorras. Me olime alustanud enda Fingali remondiga – lihvinud kogu jahi põhja, parandanud klaaskiudu ja värvinud kulunud ja määrdunud kokpiti ning kajutid. Mitu nädalat kaalusime, kas osta see natuke suurem jaht ja teha see korda ja müüa siis Fingal maha. Nagu ma Fingali kohta kirjutasin ka, siis see ei olnud tegelikult oma näitajate ja lisade poolest päris see, mida me tahtsime – see oli natuke liiga väike, sel oli pisike päramootor kere küljes kuigi me tahtsime, et mootor oleks jahi sees ja diisli baasil jne.

Mees küsis, et mida mina asjast arvan.. Ma olen juba nii harjunud, et meil alati mitu projekti korraga käsil ja jahiremont on siiani minu jaoks kõige huvitavam olnud – sest kodu remonti olen ma enne ka teinud, aga jahis asjade ringi tegemine on ikka hoopis miskit muud. Muidugi polnud mul selle vastu midagi ja kuigi ma natuke kartsin, et siis maja peal ei jõua enam midagi ära teha, siis olin siiski kahe käega poolt. Seega aasta peale Fingali ostu lisandus meile ka Serenity (Scampi 30)

Vaatepilt selles jahis polnud kõige ilusam ja kõigele lisaks oli seal sees herilase pesa. Ma olen herilastele allergiline ja esimene koristamine seal oli mu jaoks korralik julguse proovile panek, sest herilasi tiirles ikka massiliselt. Lõpuks sai herilasepesa sealt ära viidud ja sai natuke rahulikumalt toimetada. Väga palju nädalavahetusi sai veedetud just seda jahti remontides ja oma Fingalit me ei jõudnudki valmis ega merele viia.

Uue aasta eesmärgiks on seatud, et teeme Fingali korda, et saaks siiski merele ka. Kas me Serenity sel aastal korda saame, näitab vaid aeg, aga ma pakun, et ei saa. Mehel on suur plaan seal kõik ringi teha. Alustas seest seinade lammutamisega ja lihvimisega. Sealsed merevineerist vaheseinad on nii palju vett saanud, et need tuleb asendada. Laevatekk oli nii halvas korras, et esialgu hakkas ta seda kihtide kaupa maha võtma ja uuesti ehitama.

Sellel instagrami kontol jagab mees jahtide remondist pilte:

Kui meil jahtide osas miskit valmis ka saab, siis teen ehk blogisse ka piltidega kokkuvõtte tehtud töödest ja tulemusest. Ikkagi natuke nagu meie suveKODU 🙂

Scampi 30 kokpit

Mees sai suvel vähemalt regatil käia, ma ei saanud kordagi merele aga seda enam ootan ma uut suve, et saaks jälle minna sinna, kuhu “tuul meid kannab”.

Mina käisin sel aastal palju koertega matkamas nii rabades kui metsaradadel. Leidsin mitu enda jaoks uut armsat matkarada, kuhu veelgi minna. Näiteks Marimetsa ja Käsmu matkarajad.

Meie e-pood

Minu jaoks oli aga suur muutus sel aastal see, et kuigi ma tulin kevadel töölt ära ja olin terve suve tööta, siis päris niisama ma ka ei istunud. Mul oli kindel plaan hakata iseenda tööandjaks. Osaliselt teha teenusena erialast tööd ja kõrvale teha midagi, mis oleks päris minu enda ettevõtmine. Sellest ideest sündis meie e-pood KARVAKERA. Karvakera e-poes pakun laia valikut lemmikloomadele mõeldud toitu ja tarvikuid. Esialgu on tegemist vaid veebipoega aga iial ei tea, mida tulevik toob. Seega kui teil lemmikutele midagi vaja, siis võib mulle kirjutada.

Kuigi otsus töölt ära tulla sai tehtud üsna äkki ja korralikult läbimõtlemata, siis ma ei kahetse hetkel mitte midagi. Mu kõhklused ja hirmud ise enda tööandja olla, olid üsna asjatud. Nii, et õppetund mulle ja ehk ka teistele – karda vähem ja tegutse rohkem. Vahest on vaja lihtsalt mingit tõuget, et härjal sarvist haarata aga kui ei proovi ei saagi teada.

Uued eesmärgid

Uuelt aastalt ootan ma rohkem raamatute lugemist, matkaradu ja purjetamist. Sealjuures võiks jõuda valmis ehitada meie voodi, söögilaua ja trepi ning kööki oleks lõpuks õhupuhastit vaja, sest see juhe siin seinal ei ole sisekujunduselement…

Loodame, et uus aasta toob muutused ka pandeemia ja piirangute osas. Igatahes ootan uusi väljakutseid ja kogemusi 2021. aastal!

Head uut aastat!

Jäta kommentaar: